ak parti’nin sorumlu tutulamayacağı şeyler

son derece objektif bir yorum geliyor, adımıza sanımıza yakışanı yapalım:

sorumlu tutulabileceği tek mevzu cehalet, uygulanmakla kalmayan aynı zamanda da övülen "varoş anti-entelektüelizmi" ve uzuuuunca bir süre bu cehaletle gidebileceklerini düşünmeleri, ve bu güdük vizyondan dolayı ortaya çıkan bir takım sıkıntılardır. oysa ki, ülkenin genç ve dinamik kesimini, özellikle de ellerinin altındaki kemik kitledekileri daha ilk baştan eğitmeye(daha doğrusu yontmaya, politik doğruculuk yapmayalım şimdi) harcasalardı zamanlarını ve kısmen de olsa maddiyatlarını, daha güzel bir türkiye'miz olabilirdi şu an.

buna karşılık, ak parti, başa gelen değme sünepe ve çıkarcının onlarca senede yapamadığını yapıp, güçlü sayılabilecek bir devlet organizasyonu kurabilmiştir. tüm falsolarına rağmen bu böyledir. burayı 25 yaş altının görebileceğini düşümüyorum. şunu bilin yeter: size pompalanıp duran "eski türkiye" güzellemelerinin hepsi boş, hepsi asılsız.

eskiden türkiye görünürde demokrasiyle, ama perde arkasında bir takım çıkarcı hain kliki tarafından yönetilen(yahut yönlendirilen) bir ülkeydi. bunları konuşmak kendi can sağlığımı şu an halen daha tehlikeye atar mı bilmiyorum(umrumda da değil) ama "göçmen komisyoncularından" çok çekmiş bir millettir bu millet, belki bilmiyor genç kesim. bu yüzden de sanıyor ki tüm sorunların kaynağı akp. değil paşam. mevzu öyle değil işte. adamlar öyle ya da böyle ciddi anlamda bir enkaz devraldı ve öyle yahut böyle memleketi çok daha iyi bir yere getirdiler. tüm eksiğine aksağına rağmen.

o yüzden eleştirebileceğimiz yegane konu "neden elinizde imkan varken daha iyisini yapmadınız ?"dır. gidişatı daha "kötü" yöne götürmediler anlayacağınız. bu tamamen bir "laikçi teyze miti".
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.