hayvanlara eziyet eden insanla yaşamak mecburiyeti

değerli dostlar , sapanca'da zulmedilen masum köpeğe dair baya güzel şeyler yazmışlar ama bu konu biraz daha genel geliyor bana.

insanın yaşam hakkı olarak lafım yok kimseye , asalım demiyorum lakin bu kanı ve sütü bozuklarla yaşamaya mecbur kalmak beni korkutuyor ve bizim de bir seçim hakkımız olmalı diye düşünüyorum. evladımız, eşleriniz , annelerimiz , sevdiklerimiz bu canilerle aynı minibüste aynı sokakta. arkadaşlar bu insanlara normal insan gözüyle baktığımız için sıkıntı var, kaç aylık hayvana değil eziyet etmesi yaşama hakkını alıyor. bakın 4 ayaktan bahsediyorum. 3 saniye o hayvanın bağırma sesini aklınıza getirin.. bir , iki , üç durmadı bu kişi ve benzerleri inlemesine , göz yaşı dökmesine yalvarmasına rağmen durmadı. bulursa fırsat bizlere neler yapacaklar , saykopat ve psikopatın iyi hali olur mu ? hakim bırakınca bunları insanlar devletine ve adaletine nasıl güvenecek?

sonra insanlar kendi adaletlerini aradıklarında kızıyoruz size mi kaldı diye ! başımıza gelince mi empati kuracağız. hayvan hakkı gözümde insandan daha fazladır kimse kusura bakmasın. ha yetim , ha köpek, ha kedi hepsi aynı masumlukta. eğer seçilecek başkan bu konuya el atmaz ise hakkımı helal etmiyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.