abdulmetin balkanlıoğlu

'bu dünyadan gider olduk, kalanlara selam olsun, bizim için hayır dua, kılanlara selam olsun' ilahisini okuyup 'babamın öldüğü yaşa 7 yaş taktım ben, hepimiz gideeceğiz. Allah bizim dostumuz, hepimizi affeder hiç takmayın' diyeli daha 1 ay bile olmamış, Rabbim içine düşürmüş belli ki o kutlu yolculuğunu.. (24 mayıs 2018, aşağıdaki linkte videosu mevcut)

Bu sözlerin üzerine umre yapıyor, peşine mescid-i nebevi'de itikaf yapıyor, inşaAllah tertemiz şekilde yurda dönüyor, 2-3 gün geçmiyor öğle namazını kılarken kalp krizi geçiriyor. hastaneye kaldırılıyor, son anlarını yaşarken belki bilinci bile kapalı ama elinde hala tesbihi, zikirle uğraşıyor.. vefat ediyor, vefat haberi geldiğinde kendisini hiç yüzyüze görmemiş müslümanlar hüngür hüngür ağlıyor sanki yakın akrabasından birisi vefat etmiş gibi. yıkanıp kefenleniyor ve yüzünde nurlu bir tebessüm hali.. cenazesine yüzbinlerce müslüman katılıyor, ona şahitlik ediyor.

Rabbim, davasına sahip çıkan hiç kimseyi sahipsiz koymaz ve ona kafirleri düşman, müslümanları dost eder. bu dünyada bile böyleyken, Hocanın ahiretteki mükafatlarını düşünüp gıpta ile bakıyorum, ve dua ediyorum, biz onun gibi olamayız ama ona düşen şu rahmetten bir miktar damla bile üzerimize düşse inşaAllah biz de kurtulanlardan oluruz.. Seni Allah için sevdik Hocam, belli ki Rabbim de seni çok sevmiş, elhamdülillah..

Hepimiz gibi onun da günahları vardır, Rabbim o günahları yok saysın, mağfiret eylesin. Yukarıda yazdığım rahmetin kat be kat fazlasını da yaşatsın, her bir sevabına binlerce milyonlarca kat fazlasıyla mukabele eylesin.

Allahu Teala senden ebeden, daimen razı olsun Hocam, yolun açık, nur, kutlu olsun, yoldaşın Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem ve cümle nebiler olsun.

git