biz gelince türbana son

olay provakasyon dahi olsa çok benzer demeçleri daha önce verdikleri için hiççç şaşırmadığımız ve gayet de kendilerinden beklenilen bildiriler.

(bkz: başörtüsü özgürlüğü başını açma özgürlüğünden vazgeçmektir)

alınan onca eksiden sonra girilmesi elzem olan edit: her dönem kendi koşulları içerisinde değerlendirilmeli. bugün, 15 sene öncesini düşününce yapılan şeyleri aklımız almıyor, ya da 15 sene önce bir gün bu zulüm bitecek deseler, insanlar inanamazdı. aynı şekilde artık başörtüsü yasağı gelmez yeaaa ya da laikler sizi temel hak ve hürriyetlerinizden mahrum bırakamaz gibi söylemler benim için hiçbir şey ifade etmiyor. güç ellerindeyken neler yapabileceklerini biliyorum bu insanların.

siyasiler yanılabilir ya da pişman olabilir, bunda hiçbir sorun yok. ama ben malum zihniyetin söylemlerinde yapılanlardan pişmanlık duyduklarını belirten tek bir ifadeye rastlamıyorum. sen madem yasakların karşısındasın, zulme uğramış bu insanların gönüllerini okşasana, temsil ettiğin zihniyet adına özür dilesene... azıcık öngörülü olsa yapar bunu... ama işte insanın içinde olmayınca camilerde poz vererek işi halledebileceğini düşünüyor. ya da bir diğer ifadeyle adam kendi çapında takiyye yapıyor. insanlar neyin ne olduğunu görecek kadar ferasetli bu ülkede. malum zihniyet artık değiştiğini iddia ediyorsa bunun için daha çok çaba sarf etmeli, geçmişin günahlarını temizlemek o kadar kolay değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.