dünya sözlük vs uludağ sözlük

#sözlük 

bir versus.
kimse kusura bakmasın ama ben oyumu uludağ sözlükten yana kullanıyorum.
neden mi?

1-) yazarlar hiçbir şekilde ayrıştırılmıyor. oysa burada yazarlar arasında dünyalı-anonim diye garip gureba bir sistem var.
2-) bir yazarın belki de en doğal hakkıdır entrylerini kimlerin beğendiğini görmek. sen git satır satır yaz. ama ne kadar ekmek o kadar köfte misali hep daha, daha diyen sistem yüzünden entrylerinizi kim beğenmiş göremiyorsunuz dahi. 1 ayda 300 tanım-600 oy verirsek belki açılırmış dürbün butonumuz! resmen eşek gibi sen sözlüğümüzü asgari ücretli işçi gibi kalkındır diyorlar bize. kimse farkında değil. şuna bak ya, lükse bak hahah. entrymi beğenenleri daha göremiyorum şaka gibi.

3-) dünya sözlük küfürsüzmüş evet. uludağ'da değil küfür okumaya dayanılmayacak ahlaksız başlıklar açılıyor. ama donuz diyede güzel bir engelleme sistemi var.

4-) dünya sözlügün küçük samimi olmasını sevmiştim. hatta bir ara iftar zirvesi yapılmış burada sözlükçe. onu görünce ne güzel bir sözlük dedim. ama böyle bir kapitalist sistem de görmedim Allah sizi inandırsın. ha yallah uludağ'a diyebilirsiniz dediğim gibi buranında cazibeli tarafları var. ama kendini biraz daha değiştirip yazarlarına 'değer' veren bir sözlük oldu mu eminim dünya sözlükte saygı gören bir yerlere gelecektir vesselam.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.