üniversite sınavında hocam diyen çocuğun sınavını iptal eden gözetmen

geçtiğimiz pazar kardeşimle aynı sınıfta üniversite sınavına giren çocuğun sınavını iptal eden gözetmen. çocuk belli ki bir şey sormak için hocam der demez, gözetmen hiçbir uyarı yapmadan gözetmenle konuşmak yasak deyip çocuğun sınavını iptal etmiş.

çocuk hüngür hüngür ağlamaya başlamış ve işin en kan donduran tarafı da çıkmasına izin vermemişler. kardeşim moral bozukluğuyla uzun bir süre kendisine gelemediğini ve o çocuğun hıçkırıkları eşliğinde soruları yapmaya çalıştığını söyledi. bir de üstüne optik kağıdına su dökmüş ama korkudan söyleyememiş bile gözetmene.

bu nasıl bir vicdansızlıktır? zaten o çocuklar stres içinde, hayatlarının en önemli sınavına girmenin gerginliğini yaşıyorlar. birazcık hoşgörü, anlayış çok mu zor? umarım atladığı ufacık bir detay hayatıyla ilgili büyük bedeller ödemesine neden olur da, bugünü dönüp bir hatırlar o gözetmen.

edit: merak ettiğim husus gözetmenin yasal olarak böyle bir hakkı olup olmadığı. gözetmenle konuşmak yasaktır ibaresinin geçmesi sınavı iptal etme hakkı verir mi gözetmene? bunun için en azından bir uyarı yapması gerekmez mi?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.