ak parti kendi kendini bitirecek

#siyaset  #özgürler 

dünya sözlük gazetesindeki bugünkü köşe yazım.

son seçimde gördük ki ak partiyi ayakta tutan iki unsur var; birincisi reis ikincisi alternatifsizlik. düşünün ki mhp'ye rağmen akp hükümetinin oy oranı 43 lere kadar indi. reis bile biliyordu ki tek başına iktidar olmak eskisi gibi kolay değildi. bu yüzden mhp'yi yanına aldı. ancak böyle bir hamle ak partinin kendisini bitirmek için yeterlidir. zira erdoğan ölümlü ve alternatifsizlik bir noktada değişmeye yatkındır.

işin diğer boyutu bitirimin yönüdür. ejder meyveli smotiler yiyerek, israfın dibine hele ki şöyle bir ekonomide vurarak kendi topuklarına sıktıklarının hiç farkına varmıyorlar. bitirici unsurun başka ciheti kadrolaşma. biz feto'da buna isyan ederken zamanında solculara küfür ederken daha beterini göreceğimizi hiç düşünmemiştik. sağolsunlar bu konuda muazzam bir duruş sergilediler. yandaşçılık ve yalakalık tavan yapmış durumda. mağduriyetler bilin ki pkk'yı doğurmuştur. zamanında doğu'ya yapılan zulüm neticesinde ülkede pkk'nın bugün başka noktalara evrilse bile çıktığını az çok biliyorsunuz.

son olarak erdoğan'ın oy kilesi; genelde 80 darbesini görmüş, krizler atlatmış, 28 şubat mağduru ve dini değerlerinden dolayı dışlanan bugün nefes aldığını düşünen bireyler. işin realitesi veya olup olmayışı beni ilgilendirmiyor. ama bu nesilden epey ölenler oldu. yeni gençlik oldukça bencil ve çıkarına düşkün. yani sen ona yaranamazsan kimse sana oy vermez. nerden bakarsan bak ak parti hükumetinin bir geleceği görünmüyor. zaten her zirvenin bir inişi olacaktır. bekleyelim ve görelim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.