küçük yaşta bir kızla evlenmenin fazileti

21.yy'da şu ahirzaman'da bakire bir kız bulmanın düşük bir ihtimal olarak seyretmesinden kaynaklanan sıkıntılı durumun üstesinden gelmenin bir mümine kazandırdığı artı değer.

öncelikle modern düzenin dayattığı şartları bir kenara bırakıp, islam dinimize baktığımızda böyle bir durumun helal dairesi içinde olduğunu görürüz. modern dusunceyle hasrolmus mantığımız bu durumu almasa bile küçük yaşta bir kızla evlenmenin dini acıdan hiçbir sakıncası yoktur. rasulullah sav. zamanında bir çok sahabe bu şekilde evlenmiştir.

mehiri verdikten sonra evlenilen kız zifaf için kendi ailesinde bekletilir. yalnız fitne fesatin çok olduğu bu dönemde mümkünse kızı karma eğitim sisteminin olduğu herhangi bir okula gönderilmemelidir. bir de telefon, internet vs, gibi iletişim araçlarından uzak tutulması, kızın ergenlik çağına girerken chat gibi sakıncalı siteleri ziyaret etmesi engellenmelidir. unutulmamalıdır ki evlenecek eşin geçmişiyle de evlenilir. kızın eski sevgilileriyle çektirdiği fotoğraf ve videoları silinmez. bir gün gelir başınıza iş açar. evlenilecek kız her ne kadar tövbe etmiş olsa da, onun geçmişi hiç bir zaman yakanızı bırakmayacaktır. o yüzden en azından ailesi sağlam 13-14 yasına girmiş bir kızla evlenmek şu devirde en mantıklıca olanıdır.

batılı zihniyetin dayattığı 18 yaş sınırının islam'da hicbir yeri yoktur. islam'da mükelleflik buluğ çağına ermekle başlar. bu yüzden bana sübyancı gibi iftiralar atacaklar önce bir islam fıkhına bir göz atsın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.