küçük yaşta bir kızla evlenmenin fazileti

sağda solda "islam" adı altında savunulması tam bir fecaattir. islam'a sübyancılık suçlamasına bilerek ya da bilmeyerek zemin hazırlamaktır.

bu düşünceyi savunanların nihai dayanak noktası http://hz.aişe'dir. fakat kaynaklar bize http://hz.aişe'nin efendimiz'le evlendiğinde 17-19 yaşlarında olduğunu söyler. zamanla tahrif edilip çeşitli sapkın mezheplerce 13'e dahi indirilmiştir bu rakam.

olayın sosyolojik/tarihsel/coğrafi boyutu da es geçiliyor üstelik. ki sıcak ülkelerde kız çocuklarının buluğa erme yaşlarının ılıman ve soğuk iklimlere göre daha erken olduğu vakidir. haliyle bu açılımlara göre değişkenlik gösteren bir meseleyi genelleyip islam'a endekslemek, islam'a yapılabilecek en büyük vurgunlardan biridir. ayıptır, günahtır, yazıktır.

üstelik meseleyi yine ataerkil bir totalitarizmle ele aldıklarını görürüz bu şahısların. erkeğin yaşı önemli değildir hiç onlara göre, fermuar açmayı bilecek ilmi düzeye gelsin yeter! erkek günaha meyletmez neticede değil mi? erkek, peygamberler gibi ismet sıfatıyla yüklüdür değil mi? ne varsa kızda var, yola getirmek lazım değil mi? hadi oradan!

bu vehhabi/selefi saçmalıklarınızı islam'a yamamaktan vazgeçin artık. islamiyet sizden yediği darbeyi islam düşmanlarından bile yemedi!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.