dine aykırı bir şey yazınca eksilenmek

bak bu bizim müslüman kesime has değil. şimdi ben buraya ateizmin bir tuhaflığını yazsam ona da karşı kesimden eksi gelir. mesela bugün bir başlık vardı; evlenenle ev alana Allah yardım eder başlığı. altına bir girin bakın. bu inanca mensup olmayanlar çökmüşler başlığa. dalga geçenden geçilmiyor. olm ne yapıyorsunuz. bu bizim inancımız. bizim ilah olarak bildiğimiz rızk konusunda bize garanti vermiş, bu kaygı olmasın ben ummadığınız yerden yardım ederim siz benim gösterdiğim yolumda olun yeter demiş. bırak rızk konusundaki hükümleri bilmeyi Allah'ı bilmeyenler böyle saçmalık mı olur diyorlar. diğer dinin üç tanrı inancı var. ilaha oğul yapıştırmışlar bir de. napalım dalga mı geçelim. adamların inancı bu saygı duyacaksın ve yapacaksan adam gibi eleştirini yapacaksın.

veya sözlükte fazla başlık açanlardan biri olarak ben de çok yaşıyorum bunu. her konuda başlık açarım. bir konuda bir başlık açmışım mesela yazar geliyor bu ne işimize yarayacak ki bizim, bize ne bundan diye tanım giriyor.

işte sıkıntı bu. yani insanlarımızda genel bir sıkıntı var. cem yılmaz'ın tespiti çok doğru. hani var ya faruk eczanesi esprisi. biz bilmiyorum demeyi bilmiyoruz. illa ilgilendirse de ilgilendirmese de salça olacağız. tabi bu sıkıntının kaynağı fikirlere saygımız yok veya ne diyor ayette senin dinin sana benim ki bana bunu diyemiyoruz. illa gelip burnumuzu sokmayı vazife biliyoruz.

adam alkol kullanıyor ve buna yönelik başlık açıyor. banane ya. ben içmiyorum hatta haram olduğuna inandığımdan içmiyorum. ve başlığı açan yazar da bunun islama göre haram olduğunu biliyor. e gerisinden banane. o kendi fikirlerine göre yazsın ben de bana göre. ha gerçekten bir karşı görüş ortaya koyabilen varsa çıksın koysun. zaten sözlüklerin amaçlarından biri de bu. ama yok bir şekilde karşı tarafı irrite edeceğiz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.