chp'li vekilin haydi çocuklar camiye kampanyasına karşı çıkması

asla bir chp'li değilim. nereden gelirse gelsin, kimden gelirse gelsin sonuna kadar destekleyeceğim bir karşı çıkıştır.

niye haydi çocuklar camiye kampanyası düzenlenir? din camilerde mi öğrenilir? islamiyet tarikatlar cennetine dönüştürülmüş camilerde mi öğretilir? din öğretmekle, müslümanlığı öğretmek aynı şey midir? tarafsız, alternatif sunarak, dini sadece müslümanlığı empoze etmeden öğretmek için, anlatmak için hangi eller, hangi diller muktedirdir? biz bu muktedirleri bugünün camilerinde bulabilir miyiz? bir "kampanya" olması onu katılmak zorunluluğundan çıkarıyor diye düşünülebilir. bunun bir mahalle baskısı kadar basit bir şeyle gönüllülük esasından zorunluluğa dönüşmesini kim engelleyebilir? bunu bir ideolojiyi yaymaya dönüştürmekten ve küçücük çocukları bu ideolojinin çarkına sokmaktan kim koruyabilir?

bale ve din nasıl bir versus oluşturabilir? bale bir ideolojinin uygulaması olarak nasıl görülebilir? bale bir toplumsal güruh oluşmasında, küçücük beyinleri angaje etme çabasında ne kadarlık bir güce sahiptir? bale sadece yeteneğe dayalı, müziğin ve dansın birlikteliğinden başka nedir? nasıl bir ideolojinin aracı olarak görülebilir?

6 ila 13 yaş arası çocuklara dinin ve dahası islamiyetin eğitimini vermenin çocuklara yapılabilecek büyük bir kötülük olduğunu düşünüyorum... bu kötülüğü sanatın herhangi bir dalını öğreterek yapmanıza imkan yoktur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.