dünya sözlük'ün ekşileşmesi

ekşi sözlük'ün bugün başlıkları ile dünya sözlük'ün bugün başlıkları birbirinden çok farklı. bu açıdan karşılaştırılırsa dünya sözlük'' çok daha kaliteli başlıklara ve tanımlara sahip. burada anket başlıklarına pek izin verilmiyor. biz yazarlar bunu yazdıklarımızı solda çıkmıyor olarak yorumlasak bile bu sözlük açısından avantajlı.

ekşi sözlük'te gündem konularının yer aldığı başlıklar çok tutuyor. çünkü yazarları çok fazla. buradaki yazar sayısı az olduğundan gündem başlıklarında tartışma ortamı oluşuyor.

bir de dünya sözlük biraz içe kapanık bir sözlük. popülerliğinin, tanınmışlığının yanı sıra belli bir popülasyonu ve bu popülasyonun temsil ettiği görüşler var. haliyle sözlükte bu görüşlerin dışına çıkılmıyor. ki bu çok doğal. ben zıt görüşlere sahip yazarların da gerçek anlamda olumsuzluk ya da ayrımcılık yaşadıklarını sanmıyorum.

unutmadan ekşi sözlük'te yazarlar çok bel altı başlıklar açıp, tanım yazabiliyorlar. bir internet ortamında sanal ve anonim bir kimliğin arkasına sığınarak bir toplulukta asla konuşamayacağı/tartışamayacağı konuları internette yazan insanlar var. buradaki sistem bu sınırsızlığı belli duvarlarla sınırlamış halde.

t: pekte mümkünatı olmayan eylem.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.