tbmm'de pervin buldan söz alınca tayyip erdoğan'ın salonu terk etmesi

mehmetçiği şehit edenleri dinlemeyecekmiş...
şehit yüzbaşı ali alkan'ın cenazesinde, kardeşinin tabutu önünde "alın size açılım burada yatıyor işte" diye isyan eden ağabeyini dinlemiş miydi peki?

şu an erdoğan'ın seçim mitinglerinde, meydanlarında çok büyük ustalıkla muhalif partilere yönlendirdiği bir terörizm tepkisi mevcut. son kılıçdaroğlu saldırısı ile de iyice somut hale gelmiş durumda. böyle bir ortamda bu gibi hareketlerle puan toplaması bana hiç samimi gelmiyor. bariz bir siyasi manevra olduğunu düşünüyorum.

tamam hiçbirimiz hdp'nin teröristlerle organik bağını kabullenmiyor. ama doğrudan mehmetçiği şehit edenler gibi bir ifade kullanabiliyorsan bende sana sorarım bir vatandaş olarak mehmetçiği şehit edenlerin o kürsüde ne işi var, buna zemin hazırlayan süreç sizin kontrolünüzde değil mi? bunu bir vatandaş olarak ben yapsam anlaşılır çünkü onlar konuşurken dinlememek, orayı terketmek benim tek yapabileceğim şey. ancak devletin başındaki isim olarak, senin yetkilerin, yapabileceklerin varken böyle kameralara oynayan bir tavır bana samimi gelmiyor doğal olarak. hepimiz adımız gibi biliyoruz ki, senin bu yasalaşacak dediğin bir karara mecliste akp içinden hatta kısmen mhp'den hayır oyu verecek tek bir kişi bile yok. pek ala teröristlerle bağı olanları meclise sokmamak için bir referandumla bile çok rahat çıkarabilirsin böyle bir kararı ama yapmıyor. neden? dostlar alış-verişte görsün maksat.

(bkz: hdp madem terörist partisi neden kapatılmıyor)/(bkz: #6590246)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.