27-28 nisan 2019 güneydoğu zirvesi

26 nisan gece 12 suları ataşehir'de pek de mübarek olmayan bir mekanda büyük ev ablukada konseri deneyimlerken "fahri geldik" mesajını almamla başlıyor hikaye. caddede araba bakınırken; kuzeybatı istikametinde 4 adam, 1i ziyadesiyle şortlu. bağırıyor şort adam "burdayız !" derhal el çantamla mahalle intikal ediyorum. klasik tayfa değişen bi şey yok sadece sırrı abinin 1,5 gün sonraki düğüne hafif kirli sakalla gitmek için jiletlediği mübarek sureti dikkatimi çekiyor. ısınma esprileriyle yola revan oluyoruz. adıyaman'a düğüne gideceğiz el hak ama yanına bir şehir daha koymak lazım bu kadar yol tepince. o an dahi kararlaştırılmamış üstelik bu şehir. hele bi gidek de enerjimize göre bakarız diyoruz. bu arada kuyu ile telefondan sürekli dirsek temasındayız şehir belli olunca o da oraya geçip muhteşem ev sahipliğini deneyimletecek biz istanbul serserylerine. mistaka garibim ise son anda çıkan aksilikler yüzünden hiçbirimizin gelemeyeceğini sanıyor.

istanbul il sınırını geçmemizle önceden hazırladığım 2000ler hit kopkop şarkılarını veriyorum orta halli vasıtamızın hoparlörlerine. son seste biraz cızırtı yapıyor ama fast and furious sırrı abi ziyadesiyle memnun old school apaçi şarkılarımızdan. outkast - hey ya'yı her uykusu geldiğinde bi daha çaldırıyor bi 300 km daha dinçiz.

kurban olduğum rabbimin bize vatan diye bahşettiği cennet memleketimiz git git bitmiyor. tem'den çıkıp e-5'e dalıyor, sahibinden izin isteyip yol kenarında çağla topluyor, özellikle de benim gibi konya'nın ötesine geçmemiş charlar* iç anadolu'nun kel tepelerinden sonra heidi'nin koşturduğu çayırlara benzeyen müthiş güzellikleri hayranlıkla izliyor.

kilometrelerin gerçekten de devasa uzaklıklar olduğunu anlayan ekip nihayet gezmek için en yakın şehir olan urfa'da mutabıklaşıyor. ciğer künefe bunlar diğer entrylerde övülecektir. balıklı göl ve eski şehirde sadece gezmekle kalmıyor bazı istanbul serserylikleri de yapıyoruz ve hamd olsun kurşunlanmadan siverek'te dâr-ül kuyu'dayız. bütün bir gününü profesyonel insan mahcup etme etkinliğine harcayan kuyu reis evde de kendi elleriyle etli çiğ köfte yoğurarak silahsız eylemini katmerliyor. ertesi gün yine bazı zararsız teröristliklerimizle siverek'i turluyoruz. sırrı abinin sen dayaklıksın tehditleri üzerine kuyu da daha fazla iyilik yapmasam iyi olacak galiba bu işin sonu kötü deyip 34 plakalıları anayola çıkarıp uzay mekiklerini atmosferden çıkaran bir yakıt modülünün haklı gururu ama bir o kadar da mütevazılığıyla bizden ayrılıyor.

adıyaman'a kadar yol boyunca urfa türküleri. yine detaylarının diğer entrylerde bulunacağını düşündüğüm türlü uçarılıklar... ve tayfa meskun mahalle giriş yapıyor. müthiş bir şaşkınlık yaşayan mistaka heyecanla beylik tabancasına sarılıp havaya 3 el ateş ediyor.* halayın h sini bilmeyen gop çocukları 5 dakikada ortama ayak uyduruyor. daha bi dünya yol bizi beklediği için damadımızı yeni hayatına uğurlayıp kornaya asılarak tek başımıza bir konvoy olarak adıyaman'dan ayrılıyoruz.

anlatarak bitmez. gebze'ye geldiğimizde geriye bir sürü mühürlü muhabbet, gerçek hayat trickleri, unutulmayacak anılar kalıyor. belki de rabb teala sevindirmek istediği kullarını türlü vesilelerle böyle bir araya getiriyor.

daim olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.