bayramda çocukların şeker almaya gelmemesi

bakın üstüne basa basa söylüyorum. pedofili olsun taciz tecavuz olsun tarihin en eski dönemlerinden beri var olan bir realite. doğru yanlış mevzusu yapmıyorum yanlış olduğu aşikar zaten demek istediğim bu yeni bir husus değil sadece. ancak son yıllarda medya vb. organlarla o kadar gözümüzün içine sokuldu ki gerek özenme gerekse de gereksiz bir koruyucu tutum neşet etti. koruyucu olmak yanlış değil ama çocukların bayramlarda şeker almaya bile gönderilmemesi, en yakın komşuya bile güvenmeme, insan iliskikerinin bu denli kopukluğu gibi ciddi sosyal arızalar oluşuyor. çocuklar fanusun içinde büyüdüğü icin belli bir yaştan sonra salak, kafası çalışmayan, sosyal iliskileri kopuk, evde pc ve tablet basında mal mal oturan birer embesile dönüşüyor. evde basılan gereksiz özgüven okullarda öğretmenlere bas belası bir tutuma neden oluyor.

evet 2 kilo çeşit çeşit şeker aldım 4 bayram icin ve bir kez bile kapımı çalmadı kimse. bu bayram almadım. zira gelen giden olmayacak belli. üstelik insanlararasi güven birbirine güvenmeyle oluşan bir yapıya sahip olduğu icin bizler zaten daha küçücük çocuklara kimseye güvenilmeyeceğini asılıyoruz. bu koruyucu tutumun çocuklardaki karşılığı kimseye güvenmeyen herkesi birer sapik, hayvan ve sürekli kendisine zarar verecek bir düşünce yapısının meydana gelmesine resmen kapı aralıyor.

30 yaşındayım hala bir defa olsun dolandırılmadım. internetten letgo, sahibinden, instagram vs ne kadar fazla alışveriş yaptım bilmiyorum ama hiç dolandırılmadım. çünkü muhatabına sadece güvenirsin sonra adim atarsın. şimdi siz güvensizlikle başlayınca ne evlenebilecek, ne is hayatında tutunabilecek, ne derdi ve tasasını anlatacak kimse yetiştiremezsiniz. hata aradıkça kusur gözettikce etki-tepki kontekstinde her şey karşılık bulacaktır.

yangın çıkarıyor diye evde kibrit bulundurmayalım, bicaklaniriz çocuk elini keser diye bıçak almayalım, düşer diye zemini soft kaplayalım, oldu olacak çocuğa iron man zırhı giydirelim. hayatın gerçeğinden kopuk kaçarak ya da sürekli bir seyleri uzaklaştırarak yaşayamazsınız. ölümsüz köy arıyorsanız önce ölmek zorundasınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.