biz seçimin tekrarlanmasını istemedik

yayın başında geçmiş mevzu. evet aslında tüm oylar yeniden sayılsaydı seçime gerek kalmayacaktı. ekrem imamoğlu seçim iptali için hakkımız yendi diyor ama chp`nin tüm oyların yeniden sayılmasına karşı çıktığı/destek vermediği konusunda cevap verememiş.

yayında geçen muhabbet şöyle:

binali yıldırım oyların yeniden sayılması hususuna vurgu yapmış bol bol, oylar yeniden sayılsaydı kimsenin kafasında soru işareti kalmayacaktı fakat chp bunu istemedi, engelledi falan diyor.

imamoğlu ise chp bunu engelledi demek yanlış bir yorum bunu izah edeceğim diyor. sonra 3 dk + 3 dk boyunca 31 mart gecesini anlatıyor, hatalı oylardan falan bahsediyor, anadolu ajansına giriyor, ardından 24 binden 14 bine oy indi diyor ve zarf muhabbetine bağlıyor. sonra seçim tertemizdir deyip bitiriyor. oy sayımıyla alakalı dediği tek şey: aynı zarftaki 4 pusuladan birisinde mi hata var?

yıldırım ise aynı zarftalar ama pusulalar ayrı ayrı sayılıyor ve işleniyor bizim itirazımız buna diyor. ilçe seçimlerine itirazlardan örnekler verip bitiriyor. ikinci 3 dksında ise chp oy sayımına itiraz etmedik diyor yalan söylüyor. chp oyların tamamının sayımına itiraz etti altını çizerek söylüyorum dedikten sonra oyların tamamı sayılsaydı sonucun değişme ihtimali vardı, velev ki ekrem beyin lehine olsun ortada şüphe kalmazdı diyor.

buradan sonra söz imamoğlu`na geçiyor. moderatör yıldırım`ın oyların yeniden sayılması hususunu sık sık dile getirdiğini beyan edip sözü imamoğlu`na bırakıyor.

sonra imamoğlu yine 31 mart gecesine değindikten sonra oyların yeniden sayılmasıyla ilgili “itiraz ettik demedim bu chp`nin işi değildir dedim” diyor. ysk`nın gerekçeli kararına değinip, binali`nin birkaç falsonun söyleyip hakkımız yenmiştir diyor ve bitiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.