ali haki edna

#özgürler 

437.
--- alıntı ---

tarih sahnesinde barbarlıkla belirmiş olan türkler, persler ve araplardan medeniyet öğrenmiş, günümüzde ise aşağılık kompleksinin etkisiyle basit bir kopyacılığa yeltenerek eldekini de kaybetmiştir.

--- alıntı ---


türklerin barbar olduğunu ve medeniyeti persler ile araplardan öğrendiğini iddia ediyor bu arkadaş. dostum içindeki türk düşmanlığına dur de. saf ve temiz bir müslümansın eyvallah ama damarlarına zerk edilmiş milliyetçiliği sana bin yıldır kardeşlik etmiş kardeşlerine karşı kullanma. şu kainatta türklerden başka sana kardeşim diyecek bir başka millet yoktur bunu unutma.

toplumsal ve siyasi kararlarını toy meclisi toplayıp yarı demokratik bir usul ile alan, kadına söz hakkı veren, kendilerine has dilleri, hukuk kuralları, yönetim sistemleri, üretim metotları, ticari ilişkileri, ahlaki değerleri vs. olan bir milleti neye dayanarak medeniyetsiz olarak addediyorsun? sana türk tarihi diye kimin tarihini öğrettiler? ha bahsettiğin şey savaşlar ise eyvallah türk tarihi savaşlarla doludur. ancak medeni dediğin pers ve arapların yaşadığı ortadoğu coğrafyasında son 5 bin yılda kurulan ve yıkılan devletleri, uygarlıkları ve dökülen kanları bir araştır bakalım. yahut bugün medeni denilen iskandinav ülkelerinin tarihini araştır bakalım barbarlık neymiş öğren. araplardan, perslerden medeniyet öğrenmişiz bak hele. Allah araplara yeryüzünün en medeni insanını gönderdi de araplar medeniyeti öğrenemedi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.