nikola tesla'nın cehenneme cübbeli ahmet'in cennete gidecek olması

şu temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp getirilen içi boş , sığ ve hiç bir derinliği ve gerçekliği olmayan bilim-din çatışması zırvasından ekmek yemeye kalkan tiplemeler bitmeyecek bu memlekette anlaşılan.


bitmeyecek lakin 90 yıldır şu ülkede eğitimle verilmeye çalışılan cehaletin de oluşturduğu bir beyin dokusu var. bir yandan da hak veriyorum bu modellere. bu sistemden anca bu kadar beyin! çıkar.


din denilen olgu inançla alakalıdır inanırsın ya da inanamazsın bitti. inandığın andan itibaren seni bağlayıcılığı vardır. yani kaynağını hiç bir şekilde bu dünyadan almayan bir veri sistemine inanıyorsun. vahiydir bunun adı.

bilim denen şey ise bütün kaynağını bu dünyadan alıyor ve bu verilerle vahiy inancını deneye gözleme tabi tutup labarutava sokmaya çalışmak sırf cahillikle de açıklanacak bir şey değil . zaten bugünün bilimi yarının efsanesi olduğu gerçeği gün gibi aşikarken bir bilim adamı ile din adamını kıyaslamak için ve ya söylemlerini aynı terazi tartmak için ne içiyorsunuz anlamak mümkün değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.