yurt dışından getirilen telefonlar için kayıt ücretlerinin zamlanması

-sanki yerli telefon üretebilmiş gibi- kullanmaya mecbur kaldığımız ithal telefonlara devasa gümrük vergisinden kaçamayalım diye alınmış önlem zammı.

belki benim yurt dışında telefonum bozuldu, belki orada 100 dolara uyduruk bir telefon aldım idare etsin diye, gelip 1500 tl vermek zorunda mıyım? vatandaşı nasıl mağdur ederim diye bir düşünceyle işleyen devlet politikası ne kadar sürebilir acaba?

telefon dediğin artık elzem! oradan çalışıyor, iletişiyoruz. çok lüks değil orta segment bir telefon artık bir asgari maaşa alınamıyor. a-lı-na-mı-yor. neden? çünkü delice bir vergi alıyorsunuz.... araba alırken mecburen aynı arabadan bir tane de devlete aldırıyorsunuz. peki sonra ne yapıyorsunuz? yalıları, köşkleri yüzlerce arabaları olan aşırı zenginlerden tek kuruş vergi almayıp sürekli onları affediyorsunuz. adamlar en çok kazanç sıfır vergi ile çalışıyor. siz de bunu destekliyorsunuz. sonra o desteğinizle bizden vergi sopasını hiç çekmiyorsunuz. hani bunlarrrrr, onlaarrr bağırılıp duruluyor ya meydanlarda. evet bunlar onlarrr olduk sonunda. çünkü şunlaaarr ekibine dahil olan siz her türlü yükten feragat içinde bolluk yaşarken, bunlar olan bizden çalıyorsunuz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.