iwouldpreferkalıbındanhoslasmayaningilizceerbabı

ortaya karışık bir yazar. örümcek ağı taktiği ile sürekli kafasına göre bi takım ağlar örüyor. amaç bi tane sinek oradan uçacak da düşecek de onu yiyecek falan.

laikliği desen celal güngör tarzı bir laiklik. atatürk'ün de bir osmanlı paşası olduğunu dikkate bile almadan dine , osmanlı'ya sövmek tarzı bir şey. yani kısaca rakı, heykel, izmir marşı ve mini etekde kitlenip kalan boş bir laiklik.

türkçülüğü desen sürekli değilleme yaparak teklifsiz bir tenkit tarzında geviş getirmeden ibaret. tanımadığı bir dünyada yaşadığını ve tanımlayamadığı bir dünya sözlük'te yazdığını sanıyorum. tanımadığın bir dünyayı asla değiştiremezsin sadece tanımlanırsın.

solculuğu desen türk solculuğundan gram farkı yok. yani rakı ve müziği çıkarttıktan sonra geriye kalan marmara kazım gibi bir şey. islamı yorumlama biçimi desen , onbinlerce yıllık geleneğe sahip uzakdoğu felsefesini kilo verme, evrene pozitif mesaj yollama , içe bakma falan zanneden bizim sosyete çocuklarının üfürmelerinden hiç farkı yok.

bilimselliği desen gelir gider bunu dinle falan kıyaslamaya çalışır. sanki din uzay bilimi uzmanlarının ve ya nükleer fizikçilerin teorilerine kaynak olan bir yardımcı bilimmiş gibi.

velhasıl bu yazar hakkında söylemek istediğim son söz şu. değilleme ile asla sistematik bir düşünce sahibi olamayacağın gibi bir sistem kuramazsın da. bir düşüncen olabilir eyvallah. ama sürekli " wayy efendim o iş öyle olmaz , bu işi asla böyle yapamazsınız " gibi basit şeylerle kendin bir düşünce kurmuş olmuyorsun. başkalarının kurduğu sistematiği bozmaya yönelik bir teşebbüste bulunmuş oluyorsun. var olmak için değilleme yapmak dalazım ama bir yere kadar sonrasında yenisini üretip insanlara sunmak gerekir. ve bunu kabül ettirecek metafizik bir alt yapıyı da beraberinde kurmak gerekir. diğer türlü her hamle boştur. diğer her sunum başkalarının söylediklerinin etrafında dolanıp durmaktan , o çerçeveden asla çıkamamaktan hiç farkı yoktur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.