menzil

148.
insanların dini duygularını sömüren kurum.

Allah’la işleri yoktur. insanları sömürebilmek için kafalarına göre konuşan insanlardır.

islam hukukunda sed-i zerai denilen bir kavram vardır ki bana kalırsa cemaat ve tarikatlar için kullanılmalıdır. peki sed-i zerai nedir? kötülüğe giden yolun kapatılması önünün kesilmesidir. yani eğer tarikat ve cemaat insanların islama olan bakışını değiştiriyor insanların dini duyguları sömürülüyorsa bunlar kapatılmalıdır.

bu menzilci amcalar ve dayılar din kültürü kitaplarının içerikleri değiştirilirken söz sahibiler ve şuan ki din kültürü kitapları leş. nereden mi biliyorum çünkü bu kitapları okutuyorum. bir kere menzilcinin ne işi var eğtimci olmayan sırf din alanındalar diye her halta el atma hakkını nasıl buluyorlar.

ayrıca tasavvuf ehli birçok kişi ismi verilmiş ve onlara hakaret edildiği ima edilmiş. her tasavvuf ehli muhteşem değildir ki bunlardan biri mevlana, ibni arabi gibi kişiler hakkında bence geniş okuma yapmalılar. tasavvuf denilen kavram çok çok sonradan ortaya çıkıp kurumsallaştırılmıştır. o dönemden sonra o eski züht hareketlerindeki gibi samimiyet kalmamış çıkarlara göre ilerlemiştir.

artık gözünüzü açmalısınız kurtulun koyun psikolojisinden. aklınız var düşünün. Allah hep bunu emrediyor ısrarla düşünmüyorsunuz.

neyse hacılar öbür dünyada haberleşiriz. hangimiz b*ka batarsa haber etsin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.