ekşi sözlük'te başörtülülere hakaret edilen başlık

hakaret kültürümüz olduğu için, bizim günlük yaşantımızın bir tezahürüdür.
yalnız sözü geçen başlık tüm baş örtülülere hakaret etmek amacıyla açılmış değil, içeriği de öyle değil. toplumsal alanda rahatsızlık verici hareketler yapan, bunları kayıt eden, sergileyen, bunlarla anılmak isteyen çok takipçisi olan bir baş örtülü insan ile ilgili.

bana sorarsanız bu kızın hakarete konu hareketlerini kendisine yaptıran motivasyon ile ekşi sözlükte veya benzeri platformlarda sürekli hakaret eden, sözlü şiddete meyleden insanların motivasyonu aynı. taraflar birbiri ile aynı kümede olmayı kuvvetle reddetse de aynı hastalıktan mustarip hepsi. şiddet.

bireyselleşmesini tamamlayan, birey olmayı başaramayan toplumların enstrümanıdır şiddet. başaran mevki ve parasıyla, liderlik gücüyle, etki altına alma becerisiyle, başaramayanlar kas gücüyle, o da olmadı üslup ve dilde şiddetle bunu yapıyorlar. bu kızın yaptığı şey nedir? toplumun içinde yaratmaya çalıştığı şey nedir? insanların kişisel alanlarına müdahale etme isteği nedir? bu yolla ilgi çekmeye çalışmak, ünlü olmaya çalışmak nedir? kabul edin ya da etmeyin bir taciz alanı yaratıyor bu kız.

bu kıza saldıranlar? onlar da şiddete karşı şiddet göstererek ondan çok uzakta bir yerde konumlanmadıklarını gösteriyorlar. bu kızın varlığı ile var olabilecek bir karşı dil. çünkü kendilerinin birer birey olma şansı olmamış, mecburen birine karşıt bir yere konumlanıyorlar. dil yine şiddet.

peki en fenası? bu kızı takip edenler, sözlüklerdeki bu dili alkışlayanlar en fenası. çünkü onlar için kendi şiddetlerine doğru giden yolun dolum süresi işliyor bu sürede. öz değerlerinden uzakta bu şiddetle kirlenmeye devam ediyorlar, kendi şiddetlerini üretmeye doğru gidiyorlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.