ممالك النار

pislik* imaratın osmanlı devletini kötülemek için yaptığı dizilerden biridir.
dün haberimin olduğu dizinin yaklaşık beş bölümünü izledik.
birleşik arap emirlikleri denen birleşik yılan sürülerinin olduğu bu ülke öyle güzel bir para fonu ve emekle öyle yalan yanlış tarih anlatmıştır ki anlatılamaz. mübarek kendisi mekke ve medine hadimi olarak vasıflandıran yavuz sultan selimi resmen cani katil kan emici içici olarak göstermişler.
dizide şah ismail portresinde esinlenerek bir yavuz var etmişler. bursa'da sultanlığını ilan edip adına para bastıran ve daha sonra rodosa giden cem sultan dizideki sözde 2.bayezidden daha masum yüzlü. o sıralar mısır'da hüküm süren memlük emiri ve tumanbay sütten çıkmış akkaşık. gerçi orada hem hz. osman'ın kuranı diyen memlük emiri hem de sarayda raks geceleri yapan bir kişi. neyseki kendilerinden olarak gördüklerine biraz daha insaf etmişler. ancak dizideki bütün osmanlı hanedanı yılan pis iğrenç zalim. yavuz daha çocukken isyan eden cem sultanın güya hapse atılan çocuğunu canice öldürüyor. bir de karşısında dalga falan geçiyor çocuğun boynunu kırarken. yani anlayın artık neden bahsettiğimi. artık o nasıl bilenmekse bize.
ha dizinin adı zaten bir düşmanlık emaresi. çevirisi şunun gibi birşey: yangının memleketleri. yangın ülkeleri.
diziye uyarlanan tarih kitabı da zaten bir gavura ait.

işte müslüman bir ülkenin tarihte müslüman bir devleti anlatış şekli.
çevrenizde varsa bu dizileri izleyen arkadaşlar ısrarla direniş karatay, delileri fatih'in fermanı, direniş dizisi gibi yapımları önerin onlara. hem mücadele fonumuz artsın hem de bu arkadaşlara destek vermiş olursunuzki daha iyilerini yapsınlar. bunlar gerçeğe daha yakın en azından.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.