fenerbahçe'nin yardım kampanyasına destek olup devletinkine köstek olmak

insanları anlamıyorum ya. devletin zor durumda olmasını eleştiri veya alay malzemesi olarak görme arkadaşım. sen türk evladısın. lan oğlum biz zengin bir ülke değiliz. devlet para basmıyor ve evet bu corona süreci ülkemizi ekonomik olarak ciddi anlamda etkileyecek. üretim sürecinin sekteye uğraması sebebiyle belki resesyona bile gireceğiz. tabi bir çok ülke de aynı şekilde.

şimdi devlet bu süreçte mağdur olan insanların mağduriyetini bir şekilde gidermek zorunda. zira sosyal devlet budur. peki bunu nasıl yapacak. devletin parası senin parandan ayrı mı? devletin kasasındaki para senin cebinden çıkan para. vergiyi artıracak veya başka bir şekilde senden alıp mağdur olanlara verecek. devletin maliyesi böyle işler zaten. şimdi devlet bunu yapmak yerine gönüllü olanlardan para alalım demiş ne var bunda.

sen zaten yardım yapmayacaksın. kaldı ki bunu yapmasa mecburen vergiyi artıracak ve senin cebinden para çıkacak. şu durumda bağış kampanyası senin lehine. cahilsin ama artık öğrendin. fenerbahçe için zevkle yardım eden insanlar vardı. eminim o insanlar şu anda milli dayanışma kampanyasını eleştiriyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.