dünya sözlük

Bir gün böyle bir tanım girerek veda edeceğimi hiç düşünmediğim sözlük, sözlüğüm.

Hayatımda 11 yılda çok şey değişti. Sözlük yazarlığı, mesleğim ve evliliğimle beraber hayatımda istikrar bulabildiğim birkaç mefhumdan birisi oldu.

Kuruluşunu yaptığımız günden, yöneticiliği bıraktığım 11.12.2016 tarihe kadar evladıma, aileme göstermediğim özeni, emeği sözlük için sarf ettim.

Sözlükte bize vefa gösterdi, dostlar kazandırdı. Nice hayır işlerinde ter akıttık sözlük sayesinde. İçimizi döktüğümüz yegane yer oldu çoğu zaman.

Geldiğimiz noktada, kuruluşundan bu yana aklımdaki yerden, emeklerimizin gayesi olan vaziyetten o kadar uzaklaşmış durumdaki burada online olduğum sürede mutluluktan, huzurdan fazla acı ve üzüntü hissediyorum.

çok sevdiğiniz birisinin Günden güne erimesini izlemek ve elden beyhude bir çaba dışında bir şey gelmemesi misali.

Son kertede diyebileceğim, Sözlükler hakikatlerle ayakta duran, "yazan", "kendi bilgisi, fikri, inancı" ile "özgünlükle", çalmadan, çarpmadan, çırpmadan, inandığı değerleri temsil eden yazarlarla hayat bulmuş interaktif "yazı" platformlarıdır.
Tabi zaman değişiyor haliyle sözlük de Sözlükler de değişiyor.

Dünya sözlük, uzunca zaman bu Değişim istikametinde küçülmeye direnmiş bir değerler manzumesidir. Dilerim bu platformu tekrar ayaklandıracak, yazarlar, anlayış, özveri ve sorumluluk hissi tekrar hakim olur.

Çokça eğlensek de aslında bir bayraktarlık, var olma mücadelesi olarak olarak gördüğüm ve eskisinden daha az zaman ayırabilsem de evim olarak hatırlayacağım dünya sözlük yazarlığımı bu yazıyla sonlandırıyorum.

Görüştüğüm, görüşmediğim, tanıştığım, tanışmadığım kim varsa hakkını helal etsin. Benden yana hakkım varsa herkese helal olsun.

Selam ve saygılarımla.