darp

Hakkımdaki şikayet gerekçelerinden birisi. Diğerleri tehdit ve hakaret Galiba bir tane daha olacaktı ama hatırlayamadım.

Senelerdir hak ihlali yapan, senelerdir uyardığım bir şahsı yine hak ihlali yaparken yakaladım. Önce yine uyardım. Gerçi çok sinirlendim ama herhangi bir saldırı yapmadım ilk başta. Tartıştık, arabanın içinde oturuyordu. 2 yıl kadar önce telefonda beni tehdit eden adam korkusundan araçtan inemedi. Sonra biraz kalabalık toplanmaya başlayınca erkekleşti ve aşağı indi ve de tartışmanın ateşini yükseltti. Sonra birbirimize yakınlaştık ve ben bir hamle yapınca geri kaçtı ve arabaya koştu. Ben arabadan bir şey alacağını anladım ve peşinden koşacaktım ki ayırt etmeye çalışanlardan birisi önümdeydi. ona bırak falan diyene kadar bana 2-3 saniye kaybettirdi yoksa arabanın kapısını açmadan yakalardım. Arabanın kapısını açmadan yakalayamadım ama arabadan bir demir alıp ben tarafa gelene kadar arabanın arkasına varıp o demiri kaldıramadan kolundan yapıştım. Biraz mücadele ettik bir elimi bırakıp bir tane çaktım buna. Yoksa demiri kafama indirmeye çalışıyordu. Hem de iki eliyle kavramış... İşte o anda dünya güzelleşti. Bu sendeledi, bir durdu, aha dedim gidiyor adam. İkinci bir hamle yapmadım. Kalabalık; bu arabaya koştuğundan kalabalık da çekinmiş olacak ki o tarafa gelmedi hiç kimse. arabadan silah mı alacak bıçak mı?... Sonra onlar uyanana kadar mesele bitti.... Beni az beri tarafa çektiklerinde baktım burnunun üst tarafından kan fışkırıyordu. Daha sonraki günler onu görenler bana; *''Ne yaptın adama? Gözlerinin üstü morarmış gözlerinin altı morarmış, yüzünün her tarafı şişmiş, burnu kırılmış., falan falan...'' dediler. Meğer yumruk burun köküne gelmiş. Burun ameliyatı olanlarda öyle oluyor, yüzü gözü mosmor oluyor. Burun köküne geldiği için öyle olmuş... Adama bir araba dayak atmış gibi bir görüntü olmuş. Hatta karakolda ifade verirken polis dedi ne yaptın bu adama? İkinci bir darbe vurmadım. Yaptığımın bir savunma olduğunun delili ve savunmamın en önemli yerlerinden. * Oysa elinde demir vardı ve kafama indirmeye çalışıyordu, o mücadele esnasında attım yumruğu. Yani öyle bütün gücümle açılıp abanma gibi bir pozisyonum da yoktu. Sonra bunu düşündüm ve sonra ] Bruce Lee'nin o muhteşem vuruşu geldi aklıma. Neyse, avukat düşünmüyorum, bir avukat tanıdıktan da biraz bilgi aldım * ama lazım olursa sanki buralarda da avukat arkadaşlar vardı gibi? Ha pardon, saati kaç paraydı? yav altı üstü 1-2 şey sorarız belki. cevap veren olursa müteşekkir, olmazsa rahatsızlık için özür beyan ederiz.

Ulan adam yalan yanlış ifade vermiş. önümü kesti, zorla arabadan indirdi falan diye... darp raporu almış... Neyse sıkıntı değil. yazmak istedim, bilmediğim bir şey öğrenirim diye belki de.
,