mahmut ustaosmanoğlu

Güne görece pozitif bir haberle başlamış olduk.

Kadınların doktor olmasını allaha harp açmak olarak değerlendiren, hatta muayneyi kadının erkeği okşaması olarak nitelendiren, kadının en dayanılamayacak ve görülmemesi gereken "şey" olduğunu belirten; kadınlara fena halde takmış muhtemelen obsesif kişilik.

Kadın memur olamaz, alışverişe gidemezmiş. Hele taksiye binip bir yerden bir yere gitmesi sümme haşaymış. Kaşını gösteren, saçını da göstermeliyimiş. Ve hatta saçını kestiren kadın, burnunun ucunu da kesmeliymiş.

Ayrıca kendisi "çok acayip bir zamandayız. iki karı almak çok zor, çok!!" diyerek fantezilerini ay şey işte nur saçan ufkunu da Afganistan ütopyası tahayyülleriyle yanıp tutuşan şeriat sevdalısı müridleriyle paylaşmıştır. Bunlar hep şahsının nurlu ağzından çıkan sözler. Kaynak için (bkz: mahmut efendi hazretleri'nden duyulan hikmetli sözler) müceddid mahmut efendi vakfı, s.257,58,59.

Bu arada rahmetli allah dostu ilim çeşmesi hazretlerinden zeka fışkıran pek kıymetli bu vecizeyi de eklemezsek olmaz: "bu karıları kendi başına bırakırsan uçurumdan aşağıya her gün uçarlar." Ya, gözlemin böylesi.

Bu hastalıklı kafayla milyonlarca kendi gibi erkeği ve maalesef evlerindeki kadınların yaşamlarını etkilediği yetmezmiş gibi, kul hakkı diye zırvaladığı halde ülkenin en büyük hırsızına destek verip el etek öptürerek fetöden farksız şekilde kadroların doldurulmasını sağlayan bir adam ölmüş öyle mi? Bu bilgiyle ancak güne dünden daha güzel başlayabilirim.