öğrencilere burs vermek için kağıt toplayan adam

eli öpülesi mübarek adam'dır.


--- alıntı ---
kırıkkale de yaşlı bir adam, öğrencilere burs yardımı yapabilmek sabahın erken saatlerinde yola çıkıp gece geç saatlere kadar, kentin caddelerini arşınlıyor ve kağıt topluyor.
sabahın erken saatlerinde yola çıkan mustafa güleç (69), gece geç saatlere kadar, kentin caddelerini arşınlıyor. topladığı kağıtları satan güleç, biriktirdiği paranın bir kısmını öğrencilere burs, bir kısmını ihtiyaç sahibi ailelere erzak, bir kısmını ise, dünyada mağdur olan müslüman insanlara yardım kuruluşları aracılıyla gönderiyor. güleç'i tanıyan esnaflar ise, kağıtlarını biriktirip, destek sağlıyor.

kırıkkale makine kimya endüstrisi'nden (mkek) emekli olan güleç, paraya ihtiyacı olmadığını, huzuru yardım yaparak bulduğunu söyledi.

1994 yılından beri kağıt işiyle uğraştığını açıklayan güleç, "ellim tutuyor, gözüm görüyor. Allah'a şükür sağlığım yerinde. Allah bana ömür verdikce, insanlara yardım etmek için çalışmaya devam edeceğim." dedi.

bir müslüman'ın acı çektiğinde kendisinin de açı çektiğini ifade eden güleç, "acı çeken insanlara önce dua ediyorum. ardından yardım etmek için, sabahın erken saatlerinde yollara düşüyorum. kağıt toplamak için geceyi yarılarına kadar çalışıyorum. kazandığımı yardım kuruluşları aracılıyla müslüman insanlara gönderiyorum."diye konuştu.
--- alıntı ---

*

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.