eowyn

yüzüklerin efendisi üçlemesinin ikinci ve üçüncü kitaplarında ortaya çıkan bir karakter. savaşçı ve özgür ruhlu, korkusuz ve zarif bir prensestir. kendi tabiriyle yalnızca "kafesten, ta ki yaşlılıktan ve alışkanlıktan parmaklıkları kabullenip, büyük işler başarma isteği hatırdan ve gönülden silininceye kadar parmaklıklar arkasında kalmaktan" korkar. yüzüktayflarının efendisi olan angmar ın büyücü kralını öldürerek savaşın kaderini büyük ölçüde belirler..
devamını gör...
kanımca filmde arwen den çok daha zarif ve güzeldir. eğer extende edition izlenirse kendisine kesinlikle daha çok hayran olunur. kuzeni teodreth in cenazesinde okuduğu ağıt iç acıtır. ve sonunda kendisine aragorn dan daha çok yakışan faramir le buluşur elleri.
devamını gör...
aragorn un mubarek yuzune degil kudretine asik olan mert kizimizdir.. Filmdeki favorimdir olmak istedigim kisidir.. Ozgurlugune asiri duskundur.. Savasci kimligi zarafetine zarar verememekte aksine onu guclendirmektedir.. Basta olumu arzulasa da faramir i goren gozleri artik olumu aramamaktadir.. Icindeki muhtesem prensese hitab edebilecek prensine kavusmustur*..
devamını gör...
--! spoiler !--

aragorn: kılıçlara aşina gibisin.

eowyn: yurdun hatunları hanidir kılıç kuşanır, kılıçsız olanlar da kılıçla ölebilir. ne ölüm ne acı ürkütür beni.

aragorn: peki siz neden korkarsınız?

eowyn: kafesten... yaşlılıktan ve alışkanlıktan parmaklıkları kabullenip büyük işler başarma isteği gönülden silininceye kadar orada kalmaktan.

aragorn: tam bir kral kızı, rohan'ın muhafız kızısın. yazgınız öyle olacağınızı sanmam.

--! spoiler !--


aragorn'a kızdığım tek noktadır kendisi. kendisine ümit vermek gibi bir çaba içine girdi bir ara, olmamalıydı.

ve seri içindeki en sevdiğim kadın karakterdir. kışa tutulan bir bahar sabahı gibidir, serttir, dimdiktir..

(bkz: the lord of the rings: the two towers)
devamını gör...
super kadindir; cesurdur, vahsidir, merhametlidir. nazgul kralini da desen kendisidir, bu yuzden daha bir kiymetlidir. serideki favori kadin karakterimdir kendisi.
devamını gör...
orta dünya diyarlarında cefakar fedakar anadolu kadınını temsil eder.biricik sevdiceği aragorn denen adam gönlünü mendebur elf karısına kaptırınca bunu sinesine çekmiş yeter ki tek sevdiceğim mutlu olsun diyerek ellere varmıştır.
devamını gör...
elf beyi glorfindel tarafından angmar ın cadı kralı için dile getirilen no living man may hinder him (onu yaşayan hiçbir erkek engelleyemez,öldüremez) kehanetini gerçekleştiren ve

"but no living man am i! you look upon a woman. éowyn i am, éomund’s daughter" (ben bir erkek değilim,bir kadına bakıyorsun, eomund'un kızı eowyn'e) diyerek cadı kralla mücadeleye girerek hobbit merry'nin de yardımıyla angmar ın cadı kralını öldürme bahtiyarlığına eren kahraman rohan kadını.

evet, orta dünyada birileri anadolu kadınını temsil edecekse, bu eowyn'dir.
devamını gör...
nöey bi'de anadolu kadınının orta dünya versiyonuymuş he mi? lağn middle earth ü orklar yiyip bitircek, rohanlısı gondorlusuna sırt dönmüş savaşa gelirler mi gelmezler mi belli değil, elfler kıyın kıyın üstün ırkız biz savaşmayız taktikleriyle dünyanızdan göçeduruyor, hoop sen ilk gördüğün king to be'ye aşık ol. hayır ol ben olma demiyorum ama bi karşındakine de bak yani . yolgezer bu, aragorn hani. şu elflerin en güzel temsilcisi arven'in sözlüsü olan, hani kızın ölümsüzlük kolyesini boynunda ışıl ışıl taşıyan. bunları da görmediysen körsün kuzum sen, hadi görmedin orta dünya dediğin hepi topu kaç metre kare yer, hiç de mi dedikoduları duymadın be gözüm? aman neyse, kem bakışlı sarıliçe işte kazara bi gaza gelip nazgullerin başını öldürünce benim gözümde zerre aklanmadı, cinsiyetinden kaynaklı bi başarıydı sonuçta. o yüzden tüm film boyu bana yaşattığı gerginlikten ötürü kendisini affedebilmiş değilim. şimdi gitsin bi kaya dibinde ağlasın. ha bi'de kitapta samwise gamgee den sonra en aklı başında adam faramir'i kafalaması da gözümden kaçmış değil, cık cık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar