epic games

#özgürler 

fornite ile paranın dibine vurup milyar dolarlar kazanarak şımaran firma. paragon isimli güzelim oyunun yarıda bırakıp kapadılar. bu aralar epic games store adında steam, origin benzeri bir satış platformuna hazırlanıyorlar. steame rakip olabileceklerini düşünüyorlarsa eğer 40 fırın ekmek yemeleri lazım. gabe reis kolay gelmedi buralara.
devamını gör...
bedavaya aldığım subnautica ile tanıdığım oyun üreticisi. oyunu oynarken aşırı baş ağrısı yaptı açıkcası oyun dünyasının dinazoruyum bugünlere sega ile geldik half life age of ile geldik ama bu oyunda korkunç bir taraf var aşırı baş ağrısı yapıyor ki korku oyunlarının tümünü oynadım, eh bende korkuyorum tabiki hatta altıma bile ama bu subnautica bünyemi çok sarstı nedense.
devamını gör...
bu firma steam'in yirmi senedir piyasada tekel olmasına bir alternatif olarak son hamleleriyle ortaya bir anda çıktı. oyuncular tarafından uzun süredir beklenen metro exodus isimli oyunu steam'den çekip bir sene boyunca sadece kendi mağazasında satacağını açıkladı. oyuncular bu konuda farklı düşünüyorlar.

steam'e alışmış ve tek client üzerinden oyunlara ulaşma konforundan taviz vermek istemeyenler epic games'in bu hamlesini eleştiriyorlar. halbuki yıllar önce steam'de benzer politikalarla hayatımıza girmişti. kendi stüdyolarından çıkan ve başka yerlerden satın alamadığımız oyunlarını oynamak için steam'i yüklemeyi şart koşuyordu. ben steam'in tekelci yapısının bir an önce kırılması taraftırıyım. zaten öyle de oluyor. steam, mağazasında oyunlara yer vermek için yapımcılardan %30'a varan kesintiler alıyor. valve deseniz son yıllarda yeni hiç bir şey üretmiyor oyun adına. oyunları tek çatı altında toplayıp satmak daha kolay bir para kazanma şekli nasıl olsa. e online oyunları çıkarsanız zaten metro exodus gibi steam mağazasından çekilip kendi mağazasında satılan bir çok single player oyun var. çekilmeyenler de ikili aktivasyon istiyor, ubisoft oyunlarını steam den indirince hem ubisoft'un clientini hem steam'in clienti ile uğraşıyorsunuz aralarında net bir anlaşma zaten yok. çileyi oyuncular çekiyor.

bizim kolaycı ve sektörün daha iyiye gitmesi konusunda duyarsız oyuncuları da sırf tek client olsun, arkadaş listem orada, başka mecralarla uğraşmayayım diye epic games'in bu exclusive oyun satışı stratejisini eleştiriyor. siz eleştirin abicim. zaten sizin yüzünüzden oyun piyasası balinaların elinde bunca yıldır. zaten sizin yüzünüzden eli yüzü düzgün detaylı oyunların yerini basit algoritmalar üzerine inşa edilmiş grafiklerle şişirilmiş oyunlar aldı yıllardır. 90'ların half life'ından quake arena'sından pratikte tek farkı savaşılan alanın zamanla küçülmesi olan battle royale gibi dandik bir konsep sizin sayenizde milyonlar satmıyormu oyun piyasasında.

https://www.epicgames.com/s...
devamını gör...
playstation özel olarak çıkan quantic dream oyunlarının hepsi epic store üzerinden pc'ye geliyor ve efsane fiyatlarla.

detroit: become human - 20 tl
heavy rain - 40 tl
beyond: two souls - 40 tl
devamını gör...
parayı sorgusuz, sualsiz, onaysız hüpleten firma. bu noktada ana babasının kredi kartını kullanarak gizlice oyun alan veletler düşünülmüş sanırım. tebrik ediyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar