geçenlerde uğur dündar'ın erbakan ödülleri törenine katılması eleştiri konusu olmuştu.
şahsen eleştirileri yersiz bulmuştum.

lakin katılımcılar arasında levent gültekin tenekesi de vardı.
bunu çağırmasalardı iyidi.

bakın, bay tenekenin erbakan için kullandığı ifadeyi aynen aktarıyorum;

"siyasi söylemini faiz karşıtlığı üzerine bina eden 'islamcı' bir siyasetçinin 35 milyon doları off shore'da battığında..."

devamı da var;

"erbakan kendisine parasal getiri sağlamayacak hiçbir projeye sıcak bakmıyordu.mesela kanal 7 projesine kendisinin de ne tür bir kazancı olacağına ikna edildiğinde ancak izin verdi."

bu ifadeler 2012 yılına ait.
2015 yılında aynı ifadeleri kapatılan ve bir yöneticisi yunanistan'a kaçan, diğeri de kaçarken yakalanan nokta dergisi'ne verdiği röportajda da kullanıyor.

yazı-1
yazı-2

sözlükte zamanında bu konuya değinilmiş;
(bkz: erbakan a faizci deme cüreti gösteren yazar)

not: bir ara 'mercümek skandalı' olarak bilinen şu meseleyi de bir deşmek lazım.

devamını gör...
(bkz: müflis tüccar eski defterleri karıştırır)
erbakan hocanın kemiklerini sızlattınızcılar eski defter karıştıracakmış. bosna paraları meselesini açacakmış, sizin derdinizin ne olduğunu iyi biliyoruz. bosna cihadının en büyük temsilcisi aliya izzet begoviç defalarca erbakan hocanın bosna cihadına yaptığı yardımlardan övgüyle söz ederken bu kemik sızlattıncıların gelip bu meseleleri deşmeleri boşuna değil.
yazıyı okuyan da levent gültekine ödül verilmiş sanır, adam erbakanı anma programına katılmış, çok seviyordunsa sen de katılsaydın. geçmişte erbakana her türlü hakareti etmiş adamın onu anmaya gelmesi erbakanı küçültmez yüceltir, dün erbakana en ağır sözleri edenlerin çoğu pişmanlıklarını dile getirip biz senin kıymetini bilememişiz derken erbakana hayatının en büyük kazığını atmışların gelip burada erbakanın kemiklerini sızlattınız lafları eşliğinde şu bosna paraları diyorum diyerek içlerindeki pislikleri dışa dökmeleri de kendi fikirleri değil tabi. ak it gazetesinin fikri. https://www.akittv.com.tr/y...

--- alıntı ---
1992’de sırp maşasıyla başlayan bosna’daki haçlı katliamına karşı, islam âleminde ilk önce erbakan’ın türkiye’si harekete geçti. islam âleminin mücahit lideri, bosna için türkiye’nin ilk insani yardım vakfı olan ihh’yı kurarak bölgeye gönderdi. bosnalı müslümanların ihtiyaçlarını gidermek için de avrupa milli görüş teşkilatları, milli gençlik vakfı gibi kurumlarını seferber etti.

bosna ordusunun savunma ihtiyacını karşılamak için saraybosna’daki yağ fabrikasını roket ve silah atölyeleri olarak dönüştürmeyi başardı. bu yardımlara vefa amacıyla bosna ordusu tarafından saraybosna kuşatmasını yarmayı başaran özel birliğe ‘’mgv’’ adı verildi. birçok boşnak komutan ise yapılan yardımlar nedeniyle silahlarının üzerine ‘’mgv’’ ismini kazımıştı. avrupa’daki milli görüş teşkilatları, bosna’dan göç etmek zorunda kalan mültecilere evlerini açarak, gözleri önündeki drama tepkisiz kalan dünyaya inat, örnek bir islam kardeşliği tablosu sundu. aliya’nın partisi sda’ya (demokratik eylem partisi) siyasi teşkilatlanma, seçim çalışmaları konusunda erbakan hoca’nın ekipleri eliyle eğitimler verip yönlendirdiğine bütün bosna yönetimi şahittir. zaten, sda yöneticileri de ülkesinde seçimleri bu çabaların da desteğiyle kazandığını açıklamışlardı.
--- alıntı ---
devamını gör...
ihh mercimek olayından sonra bağlantısız müslümanlar tarafından alternatif olmak üzere kuruldu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar