ercüment ovalı

kan ve kök hücreden yapay deri üreten buluşuyla bilim dünyasının gündemine oturan ercüment ovalı, gq töreninde aldığı 'yılın bilim ödülü' ödülünü şehit eren bülbül'e ve afrin'de teröre mücadele veren mehmetçik'e adadı. ödülünü alırken eren bülbül, şehit astsubay ferhat gedik ve afrin’deki askerimiz adına aldığını açıklayan ercüment ovalı, ödül aldığı haberini aldığında çok duygulu olduğunu söylerken, "o gün bir çocuk evinin önünde vurulmuştu. onu korumak için bir astsubay üzerine kapanmış ve üzerinden 41 kurşun çıkmıştı. ödül haberini verdikten sonra ben bu ödülümü eren bülbül'e, bu şehit astsubayıma ithaf ediyorum." dedi.
devamını gör...
bir ara ergenekon'dan içeri almışlar bu adamı. muhtemelen bir sıkıntısı yoktur, klasik fetöcülerin herkese çamur atması olayıdır diye düşünüyorum. kanser aşısından dolayı 2009 yılında bir ay meslekten men cezası almış. artık tedavi imkanı kalmamış 18 hastaya kanser aşısı yapmış ancak sadece 2 tanesi başarılı olmuş. iddiaya göre bu hastalardan 30 bin tl para almış ama kendisi bunu reddetmiş mahkemede. hoş ben ilaçların artık ölümü bekleyen hastalar üzerinde denenmesine karşı değilim zaten ama bu para meselesi doğruysa adam falsolu demektir.

abd'de ödül almasını sağlayan şey kök hücreden sağlıklı deri geliştirmesi ki önemli bir şey olduğu bariz. bunun haricinde yerli car-t tedavisi çalışması var. daha önceki açıklamalarına bakarsak şu an ilaçların insan üzerinde deneniyor olması lazım. car-t tedavisi insan bağışıklığını kanseri mikrop olarak görecek şekilde ayarlanması. hastadan alınan hücreler yeniden programlanıp hastaya enjekte ediliyor, kanser aşısı yani. bildiğim kadarıyla yukarıda yazdığım tüm bu çalışmalarını türkiye'de yapmış. ülkemiz adına güzel bir gelişme. çalışma yaptığı alanlar stratejik şeyler zira abd'de onaylı car-t tedavileri 400-600 bin dolar gibi fiyatlarda. ülkemizde olması her açıdan önemli.
devamını gör...
asiri iddiali aciklamalarla neyin ne oldugunu tam kavrayamayan vatandaslarin bir kesiminde ciddi umutlanmalara sebep olan kisi.
calissin calismasina da her mecrada "bakin ben calisiyorum. goruyor musunuz fotograflarimi, asiri calisiyorum" minvalinde paylasim yapmasın ya.
ben sahsen kendisinden degil takip ettigim baska bir hocadan atak bekliyorum. zira kendisi twitter kullanicisi degil.
devamını gör...
doktor. kendisini takip ettiğimden biliyorum ki, herhangi bir şeyin sözünü vermekten ziyade gece gündüz bir şey yapıp insanlara faydamız dokunur mu diye uğraştığını ümid ediyorum. aşı veya kalıcı bir çözüm için bu beyefendinin ve ekibinin ciddi olarak çalıştığını görüyoruz ve bekliyoruz diyelim.
devamını gör...
covid-19 tedavisiyle alakalı son gelişmesi şöyle

--- alıntı ---

korona virüsle mücadelede çok önemli bir gelişme yaşandı.çalışmaları sağlık bakanlığı'nca onaylanan ve twitter hesabından son dakika açıklaması yapan prof. dr. ercüment ovalı, yaklaşık 1 aydır üzerinde çalıştıkları ilacın tedaviye kullanılmaya başlanabileceğini ve ilacın isminin dornaz alfa olduğunu duyurdu.ovalı daha önce 23 nisan'da açıklama yapacaklarını ifade etmişti ancak ilacın beklenenden daha etkili olması üzerine hemen tedavilerde kullanılması için erken açıkladıklarını söyledi.ovalı, şu ifadeleri kullandı:


"1 aydır lab.da çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyorki insanların hayatını kurtarabilir. ınsanların hayatından gün çalmak istemedik..acilen dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. kahramanlarima tesekkur ederim"
kaynak yeniçağ: son dakika: ercüment ovalı ilacın adını açıkladı! dornaz alfa

--- alıntı ---

ay hadi inşallah!
devamını gör...
kendisini öncelikle bir şeyler üretmeye çalışan birisi olduğu için tebrik ederim ama hocam yaptığınız yanlış. bir kere bu teknik bir mesele. biz avamı alakadar etmiyor. bir sonuca ulaşıldıysa muhatap sağlık bakanlığıdır, üniversiteler ya da diğer sağlık kurumlarıdır. deneyler yapılır biz sonra öğreniriz.
devamını gör...
hiç lafı dolaştırmadan söylemek istiyorum yaptığı şovmenlik beni son derece işkillendiriyor. ilaç buldum iddialarına son derece temkinli yaklaşıyorum. umarım gerçekten işe yarar birşey bulmuştur ama tavırları bir bilim insanı tavrı değil.
devamını gör...
boş char. muntekim gicirbey, hiç kimseye boşu boşuna, "boş" demez. bir süre sonra patlar bu da. görürsünüz!
edit: bu adamı savunanlar siyasi saiklerle hareket ediyorlar. bu adam önceden de, kanserin tedavisi bulundu, diye ortaya çıkan; ilgi çekmeyi seven bir tip. ulusalcı/milletçi diye bu kadar poh pohluyorlar. al işte! biz demiştik, boş bir char olduğunu. bilim kurulu ve bakanda teyit etti.
devamını gör...
aşı bulacak diye hakkında haberler yapılan sonra fazla mı sıktım acaba deyip yok ilaç geliştiriyoruz diyen şahıs. sonra geliştiriyoruz dediği ilacın var olan bir ilaç olduğunu öğrendik. hadi bu ilacın covid 19 a iyi geldiğini bulmuş diyelim o da bir hafta önce ingiltere 'de yazılmış buradan

ne kadar da kandırılmaya müsait bir ülkeyiz. iki türklük Allah kitap atatürk demek yetiyor.
devamını gör...
adam ergenekon sürecinden sonra hükümete nasıl güvenmeyeceğini bilinç altına işlemişse ulan hükümete söylesem kesin bunu başka doktor yaptı diye gosterirler deyip halka açıklıyor ben olsam bende oyle yapardım.

eksile tosunum eksile adamı kolkola iceri attiginiz gunler cok eski degil.
devamını gör...
ovalı hoca'nın şu açıklamasındaki şu kısım insanı ister istemez bir kuşkuya, tedirginliğe itiyor.

''acilen dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı.''

yaa hocam hergün kendini takip ettiriyorsun, nasıl fedakarlık yapıyoruz, ne emekler çekiyoruz falan.. hepsine eyvallah. sonunda bişey çıkmayacak olsa bile eyvallah...
açıklamanı da yaptın, millete moral lazım buna da eyvallah.

yalnız yukarıda ettiğin laf kılçık bırakıyor dimağda.
bu yönlendirici ve zorlayıcı cümleyi neden sokuşturma gereği duydun ki açıklamana?
götürürsün yaptığın çalışmayı bilim kuruluna, ya da daha güzeli onları veya daha geniş uzman heyeti davet edersin çalışma ortamına. bulgularını, gelişmeleri, etkileri vs. her ne varsa elinde dökersin önlerine. talebini de, görüşünü de o heyete iletirsin. kısa bir süre sonra senin beklentin doğrultusunda hareket etmezlerse, ayak direrler, kulak arkası ederlerse dökersin içini kamuoyuna.

daha ilk dakikadan bakanlığı, bilim kurulunu falan niye baskı altına alıp şartlandırıyorsun ki?
devamını gör...
laboratuardan cikip size dert mi anlatcam olm ne haliniz varsa görün demesi gereken profesördür. hatta ne halt yiyorsanız yiyin ben kendimi izole edecem deyip malı mülkü yayması gerekmektedir.
devamını gör...
olayı takip etmiyorum ama bir insan çıkmış bu işe kafa yorduğunu söylüyor, velevki yalan söylemiş olsun. senin bu adamı bertaraf etme lüksün var mı? sorun bu kadar büyükken.

vallahi kafası hunili bir deli de çıksa dese ki ben bu işin çaresini biliyorum, oturup dinlerim. bir ihtimal bir şeyler çıkar belki diye.
devamını gör...
koronavirüs tedavisi ve aşısı üzerinde çalışan prof.dr. ercüment ovalı sosyal medya hesabından çok önemli açıklamalarda bulundu. ovalı, dün duyurduğu dornaz alfa isimli ilacı kendilerinin bulmadığını, sadece tedavide kullanılırsa fayda getireceğini düşündüklerini bildirdi. ovalı, "16.04.2020 tarihinde gece yarısı attığım tweet mesajımın yanlış anlaşılması beni fazlasıyla üzmüştür. kullandığım ifadeden bir ilaç-molekül bulduğumuz manası çıkartılmıştır, bu doğru değildir." dedi.
devamını gör...
kendisi hakkında şöyle bir iddia da var.
tam tarihi hatırlamamakla birlikte 10-15 sene kadar önce ben kansere çözüm buldum diyerek 28 kişiye tedaviyi uygulamış ve 26'sı bu süreçte vefat etmiş. hatalı tedavi yöntemi sebebiyle de hapis yatmış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar