düşman başına bir cezadır. hadi onu bırak bir tarafa, abdulkadir selvi, turgay güler, adem köse kitaplarını okuyup özet çıkarma cezası nedir? cinayet suçuna bile bu ceza ağır gelir.
--- alıntı ---


bir süre önce kahvehaneye tanımadıkları bir kişinin geldiğini belirten ali şahin, "bu kişinin kim olduğunu bilmiyorum. bundan sonra polisler geldi ve ifademi almaya götürdü. iftira nedeniyle başıma bunlar geldi. cumhurbaşkanlığı'na hakaret etmedim, böyle bir şey söz konusu değil" dedi.
ifadesinin ardından hakimliğe "tutuklama talebiyle" sevk edilen ali şahin, denetimli serbestlik kararıyla cezaevine gönderilmekten kurtulmuş oldu.

denetimli serbestlik bürosu'na gidince şaşkınlık yaşayan ali şahin, hakkında kitap okuyup özet çıkarma cezası verildiğini öğrendi.

istanbul anadolu 8. sulh ceza hakimliği'nin kitap listesinde dikkat çeken isimler yer alıyordu. 24 kitaplık listede ilk sırada ömer seyfettin yer alırken devamında, necip fazıl kısakürek, turgay güler, cumhurbaşkanı tayyip erdoğan'ın hayatını anlatan 'bir liderin doğuşu' kitabı, faruk köse, abdulkadir selvi de bulunuyordu.

listede ayrıca mustafa kemal atatürk'ün 'nutuk' eseri de yer alıyordu.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar