son günlerde yaşadığımız siyasi gelişmeler rte'nin , neden 40 yıldır güçlenerek geldiğinin ve kaybetmediğinin tezahürü niteliğinde. ahlaki değerler içerisinde muhalif olmak farklıdır , işi ahlaksızlık boyutuna taşımak, niyet okuyarak iftira atmak,kin ve nefret kusarak muhalif olmak çok başkadır. recep tayyip erdoğan'ın politikalarını ve attığı adımları benimsemeyebilirsiniz , siyasi olarak gayr-i ahlaki de bulabilir hatta en ağır eleştirilerde de bulunabilirsiniz ancak bu size ,bize bel altı siyaset ve eleştiri yapma hakkını vermez !

özellikle israil ve rusya ile olan gelişmeler, kimine göre doğru ,kimine göre yanlış kimine göre yetersizdir bu tartışılır ancak karşımızdakinin imanına kadar laf eder dil uzatırsak orada kartlar değişir. rte' bir şey kaybetmez ! aksine kaybeden itham eden,iftira atan ve niyet okumaya çalışanlar olur.

dün, ''bize ne araplardan'' diyenler bugün '' filistinlileri sattın '' diyor
dün, ''israil özür dilemeli '' diyenler bugün '' israil'in özrünü kabul etmiyor ''
dün, '' istanbul'dan gazzeye direnişe bin selam'' diye meydanlarda slogan atanlar bugün '' filistin'e su-elektrik-hastane yapılmasına itiraz ediyor !''
dün ,''türkiye filistin'e sessiz kalmamalı'' diyenler bugün hamas ve filistin devletinin memnuniyetle karşıladığı anlaşmayı yerden yere vuruyor !
dün , mavi marmara'nın hesabını soracağız ,diyenler bugün ödenen tazminat ve özrü kabul etmiyor !

o değil de netenyahu'nun '' ulan bu türkler de ne emmeye geliyor ne gömmeye geliyor'' demesinden endişeleniyorum !

çözüm sürecinde dönemim akil insanları arasında yer alan hülya koçyiğit çok güzel bir şey söylemişti '' akil insanlara katıldığım zaman arkadaşlarım,dostlarım bana tepki gösterdiler.kimi benimle konuşmama kararı aldı,kimi eleştirdi ancak hepsi barıştan yana insanlar. fakat gördüğüm o ki ,evet hepsi barışı istiyor ancak bunu recep tayyip erdoğan'ın başarmasını istemiyorlar ''

ne kadar da benzer durum !
sonra diyorlar ki bu adam neden yenilmiyor,bu adam neden seçim kaybetmiyor,bu adam neden bu kadar güçlü ! adam güçlü değil ki ,pislik çıkaran,çamur atan,niyet okuyan,iftira atan,siyasetçi kesilen,sağda solda atıp tutan bizler zayıfız.

adam
"biz en başından beri israil ile ilişkilerin düzeltilmesi için 3 şartımızı söyledik. israil başbakanı özür şartını obama'nın şahitliğinde yerine getirdi. her bir mavi marmara şehidimiz için 2 milyon dolar tazminat alınacaktır. bu işlerin hepsini filistinli kardeşlerimizle, meşal ve abbas'la istişare ederek yaptık. gazze'ye bayram öncesi 14 bin tonluk gemiyle gıda ve giyim eşyası ulaştıracağız. gazze'dekilere nefes aldıracak, çok uzun zamandır yaşadıkları mağduriyetleri giderecek adımlar atıyoruz. israil'in kudüs ve mescid-i aksa'daki hukuksuzluklara itirazımıza devam edeceğiz." diyorken biz daha neyin kavgasını güdüyoruz.
adam rusya'ya '' kusura bakmayın '' dedi amanın ! yok rusya'dan özür diledi ,yok lafını yedi,aha ne oldu da kıvırdın ! demeye başladık . ulan bir uçağı vuruyorsun ve pilotu için '' kusura bakmayın'' diyorsun. bu ne demektir biliyor musun? o devlet ile aşak geçmektir,ti'ye almaktır. fakat illa ki bi bit yeniği görmemiz icap ettiğinden düşünmemiz gerekmiyor değil mi ?

hep beraber

'' sn http://C.başkanım bu anlaşma yetersiz .daha fazlası olmalı ! sadece hastahane,su elektrik değil veya insani yardım değil bütünüyle oradaki kardeşlerimize el uzatalım '' bunu diyebildik mi ? böyle düşünebildik mi de adamı yerden yere vuruyor , müslümanları satmakla suçluyoruz ! filistin veya bir başka ülke , neresi olursa olsun mazlumların yanında olan chp hükümeti de olsa , hdp'de olsa , mhp hükümeti de olsa takdirle karşılamalıyız ve daha fazlası olması için mücadele etmeliyiz.

hangi vicdan ehli müslüman

*israil'in ilk defa özür dilemesinden
*gazze'ye ambargonun kısmen kalkmasından
*21 milyon tazminat ödenmesinden
*filistine yapılacak olan yardımlardan
*kurulacak olan enerji sahalarından
*filistin'e inşa edilecek hastahanelerden
*yapılacak olan toplu konutlardan
*elektrik üretecek olan geminin hibe edilmesinden
*yardımlarda afad'ın resmi olarak görevlendirilmesinden

rahatsızlık duyar !

kaldı ki hamas'ın lideri ve filistin devlet başkanı ''allah razı olsun türkiye'den .türkiye eğer ki bizden vazgeçmiş olsa idi anlaşma için oturulan ilk masada anlaşma sağlanırdı '' diyebiliyor iken..

mevzu ne biliyor musunuz ? ; şu saf ve temiz milletin içerisinde halen daha nifakla,fitne ve fesatla beslenmeye çalışan çürüklerin ve erdoğan'a olan öfkeden doğruları görmek istemeyen ve türkiye israil'e saldırıp israili haritadan silmiş olsa bile http://C.başkanı erdoğan olduğu için '' yok yok amerika'nın oyunu '' , ''yok yok kesin bişey vermiştir'' diyecek 2 ayaklı canlıların varlığıdır.


devamını gör...
ortada dönen büyük gerçektir.
defalarca tayyip babamızın oğlu değil, mahkeme kadıya mülk değil, yarına çıkmaya senedi yok denilen bir adamı, ilahlaştırıp sanki ölümsüzmüşcesine "la adam gitmiyor yaov" mertebesine getiren insanların içinde bulunduğu durum. la olm rahat olun bir gün ölüp gidecek bu adam.
halit meşal ne demiş, putin ne demiş, netenyahu ne demiş dinleyen yok. açıp tel aviv gazetelerinin başlığına bakan yok. gelip "döneklikle" suçlayan bir dünya tip.
ya arkadaş ya ne dediğinizi bilmiyorsunuz ya da cidden tuhaf bir sanrının içinde körelmiş durumdasınız.
türkiye zafer kazandı diye manşet atan gazetenin çıktığı memleketten iseniz sizin hükümetiniz kaybetmiş görünüyor. bu kadar atıp tutmak kızmak anlaşılır o zaman.
akpye dönecek olursak. demek değildir ki hiç eleştirmeyelim. eleştirelim de.. bu kadar kör olunmaz. biraz akıl izan..
devamını gör...
erdoğan yaptıysa yanlıştır.,,
barış degil de savaş yapsaydı,
aynı koro :
erdoğan türk toplumunun ısrail karşıtlığını başkanlık için kullandı,
ulkeyi maceraya soktu.....
derdi.
devamını gör...
erdoğan tarafgirliğinin çığrından çıkması ile birbirini sürekli besleyerek büyüyen sıkıntı. resmen futbol maçına döndü iş. sakil bir fanatizm tüm ülkeye zarar veriyor. kimse karşı tarafı dinlemiyor. kimse ne sahiden tabelaya bakıyor ne de oynanan maçı izleyip haklıya hakkını teslim ediyor. günün sonunda gol yiyen hep ülke oluyor. ona yanıyorum.
devamını gör...
erdoğan düşmanlığı prim getiriyor da ondan. desteklediğin zaman bilmem ne kılı, çomar, yandaş, saftirik vs oluyorsun. istediğin kadar bilgi deposu ol. alev alatlı'yı bile kolayca harcayabilen bir yamyamlar sürüsü var ülkede. düşünür, aydın, sanatçı, edebiyatçı, akil adam vs olmanın en kolay yolu erdoğan'a, hükümet'e, destekçilerine düşmanlık beslemen. sosyal medyada da getirisi fazla bir özellik.
devamını gör...
bir topluma olan kininiz, sizi adaletsizliğe itmesin ayetini görmezden geldigimizin kanıtıdır.


iki taraftada bu kafada insanlar var maalesef. politize olmuş beyinleriyle objejtiflikten uzak oluyor insanlar...aslında bu tip insanlar sayıca çok olmadalarda etki alanları yazılı, sözlü, görsel ve sosyal medyada çok görüldüğü için insanlar da bit öfke birikimi sağlanıyor. zaten amacta bu...bu tuzağa düşmemek lazım...sagduyuyu elden bırakmamak lazım..

siyasiler de senin benim gibi insanlar ve onlarda hata yaparlar...
devamını gör...
çamlıca camiine karşı olursunuz.
doğum kontrolüne karşı verdiği mücadeleye karşı olursunuz. amma lakin unutmayın cami düşmanları ve doğum kontrolü taraftarları ile aynı safta yer alırsınız da haberiniz olmaz.
devamını gör...
meselenin bir kişi üzerine indirgenerek durumun vahametimi örtmek doğru değildir. bireysel olarak erdoğan düşmanlığı değildir çığrından çıkan; bu, insanların yaşam kalitesinin gün be gün düşmesiyle ortaya çıkan memnuniyetsizliğin yansımasıdır ancak.
devamını gör...
cami düşmanlığı farklıdır israfa karşı olmak farklıdır. yeryüzü insanoğluna mescid kılınmıştır ve necasetten taharet şartının yerine getirildiği her yerde namaz kılınabilir. başkaları cami açmaya karşı ve de erdoğan'a karşı diye başka sebeplerden erdoğan'a karşı olanların aynı safta olduğu düşüncesi de ancak siyasal islamcı cahillerin saçmalığı olabilir. osmanlı zamanında, bir caminin yapımı sırasında işçilerden birinin cünüp olması ve sonrasında taş getirip götürüyormuş gibi yapması kıssasını bilirsiniz. bu olaydan sonra padişah camiden önce hamam yaptırmıştır. şimdi padişaha da hamamı camiden üstün tuttu falan mı demeliyiz? önce ihtiyaç gelir. harama mani olmak mı cami yaptırmak mı önceliklidir? daha büyük cami yapılınca daha ihlaslı müslüman mı olunuyor? lütfen beynimizle düşünelim.
devamını gör...
erdoğan'a karşı çıkan aslında farkında olmadan kendine de karşı çıkıyor.

erdoğan demek vatan demek. vatan demek erdoğan demek. hatta erdoğan hepsinden önemli.

hani o gemicikler eleştiriliyor ya.. keşke hepimizin bütün mal varlığını alsa da şöyle bir donanma kurup barbaros hayrettin paşa gibi dünyayı fethe çıksak yeniden.. ama nerde bizim insanımızıda bu yürek.. yozlaşmışız ve erdoğan düşmanı olmuş bazılarımız.. ama bakın bütün bunlar dış güçlerin oyunlarıyla oluyor. bütün medya dış güçlerin elinde. insanlara erdoğan sanki yalancı, hırsız hain biriymiş gibi aksettiriliyor. her birimizin birinci görevi bu dış güçlerin medyasıyla mücadele etmektir.
devamını gör...
içinde sadece mezhebçilik ve laikçilik dürtüleri olan kudurmuşların halidir o evet.

erdoğan'ın yerine koymaya aday gösterdiğine dükkanını bile teslim etmezsin. ya git adam gibi bir rakip çıkar ya da otur oturduğun yerde.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar