istisnasız hergün! erdoğan'ın gün içindeki demeçlerini buraya taşıyıp hakaretlere varan aşağılama ve alaylarla, kendisini sevenleri nasıl kışkırtıyor, nasıl rahatsız ediyormuşsunuz anladınız mı? ki yemin olsun erdoğan'a söylenenler yanında iltifat gibi kalıyor, kabul edin bunu.

bu iki liderin kıyasını siyasal anlamda veya ülkeye kattıkları anlamında değerlendirmiyorum. sosyal anlamda toplumdaki kesimlerin saygısını ve sevgisini kazanmış insanlardan bahsediyorum.

sadece beş dakika okuyarak gördüklerim; ideolojik tezek, köpek gibi havlamak, it gibi saygı duymak zorunda olmak.

seviye böyle zamanda ortaya çıkıyor demek ki... hergün saygıdan, fikir özgürlüğünden gem vurup ilk fırsatta hakarete varan ithamları görmek, toplumumuzdaki iki yüzlü insan sayısını açıkça ortaya koyuyor.

atatürk bu ülkenin lideriydi, doğruları ve yanlışlarıyla. erdoğan'da aynı şekilde. keşke ikisine de sahip çıkılsa...
devamını gör...
her ikisini de içeride hunharca eleştiririm. amma dışarıya karşı her ikisini de kendim gibi savunurum. ilaveten her ikisinin de doğrularına doğru, yanlışlarına yanlış demek herkesin boynunun borcudur. Allah sorar çünkü reis.
devamını gör...
erdoğanın birbiri ile çelişen demeçleri eleştiriliyor diye oturduğu yerden kuduran var mı bilmiyorum, atatürk'ün annesine kadar varan hakaretler​in arkasında sırf siyasi oc alma duygusuyla duran olursa evet kudurur parçalayacak raddeye gelirim. bu sözlükte gördüm ve yaptım yalan yok.

ikisini hangi mantıkla eş değer tuttular örnekle belirlenirse sevinirim. kusura bakmasın kimse, bugün yapılan yanlışa kafamı kuma gömüp susamam. eleştiririm. sadece erdoğan da değil bir siyasi kendine güldürüyorsa sorun da sadece gülenlerde değil. hamaset yapmak kolay örnek rica ediyorum. ne yazdık da hakaretti bu sözlükte?
devamını gör...
hakkı rahmetine kavuşmuş adam kendisine karşı söylenenlere karşılık veremeyeceği ve yaptıkları icraatları döneminin koşullarına göre değerlendirilmemesi sebebiyle ne kadar hakaret edilirse edilsin hakaretlerin hep içi boş kalıyor. görünen o ki bugüne kadar söylenen onca söz sonrası hâlâ varlığının değeri anlaşılmaya devam ediyor.
erdoğan ise kendisine karşı söylenenlere gerek medya önünde gerekse adliye koridorlarında yanıt verebiliyor. yaptığı işleri dönemin koşullarını iyi bilen yaşayanların eleştirmesi veya övmesi kendisine artı veya eksi puan kazandırıyor.
atatürk ile erdoğan'ı karşılaştırmak başlı başına zihin zehirlenmesinden başka bir şey değil. bu kafadan kurtulun.
devamını gör...
sorunumuzun kaynagi cok bariz aslinda. hangi kesimden olursak olalim ideologlarimiz, akil hocalarimiz cok kalitesiz pespaye adamlar. herkes kendi menfaati pesinde. elestiren de oven de ilk olarak cikarini dusunuyor. yeri geliyor mustafa kemale hayale gelmeyecek laflar, yeri geliyor erdogana sirf karsi olmak icin carpitmalar, yeri geliyor karsida duran kim varsa her turlu mesnetsizlik. yani ulan memleket icin ne artisi ne eksisi var yapilanlarin, umursamiyor millet. sirf adamlara gicik olunuyor diye adamlarin sahislari elestiriliyor. mahalle yaniyor millet birbirine sac saca girisiyor. goremiyoruz bunu !

not: hic kimse elestiriden munezzeh degildir. yerinde ve yapici elestiri her zaman arti yonde katki saglar. ama bos elestiri ve sansasyon sadece elestirenin kalitesizligini ortaya koyar.

dipnot: her iki ismi de yeri gelir elestirir, yeri gelir savunuruz. dogrusuna dogru yanlisina yanlis demeye de devam edecegiz herkesin. lakin bunu genelgecer bir perspektifte yapamayan adamlar, bunu dunyayi sadece ve sadece kendi ideolojik yahut grupsal perspektifinden goren sahislar yapmasin abi. sadece zarar goruyoruz bundan. bunu anlayalim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar