erdoğan ın liderler zirvesine hdp yi davet etmemesi

darbe sonrasında cumhurbaşkanı erdoğan akp, mhp ve chp liderlerini görüşmek için saraya davet etti. ama davet edilenler arasında selahattin demirtaş yok.

demirtaş ise bu duruma tepki göstererek bu durum çiğliktir, akılsızlıktır şeklinde yorumladı.

"bir defa hdp'nin türkiye'de siyasetten halen dışlanma girişimi ve bir ayrımcılığa girişiminin darbe harekâtı sonrası bile devam ediyor olması çiğliktir, akılsızlıktır. darbenin sonuçlarını henüz yeterince idrak edemediklerinin göstergesidir. türkiye'de demokrasinin anahtarı hdp'dir. hdp'nin temsil ettiği toplumsal kesimlerdir. darbeyi tetikleyen kürt sorununun askere, orduya havale etmiş olan anlayıştır. şimdi bir kez daha hdp'yi dışlayarak, yokmuş gibi davranarak türk milli mutabakatı, milli cephesi etrafında sorunları çözeceğiz diyorlarsa kendileri bilirler. ama ben bu yaklaşımın çok yanlış ve eksik olduğunu düşünüyorum. 6 milyon oy almış bir partiyiz. parlamentonun üçüncü büyük partisiyiz.

ya selo niye üzülüyorsun. bak cumhurbaşkanı kesin o gün bir terörist cenezesinde filan olabileceğini düşünmüştür. meşgul adamsın sen.

ulan darbe sırasınd sesini çıkarma, terör döneminde yüzde yüz terörist taraftarı ol, ermeni meseseli ve diğer meselelerde türkiye aleyhine çalış sonrada beni niye saraya davet etmiyorlar. şükür sesin eskisi kadar çıkmıyor.

devamını gör...
hdpnin terorle arasina mesafe koymayisindandir.
devamını gör...
ülkenin aleyhinde olan bütün gelişmelere elinde tuzlukla koşan bir partiye yapılan haklı muamele.
devamını gör...
demokrasi diye diye ortalığı ayağa kaldıran partinin demokrasinin önemi ve darbe girişimlerinin önlenmesi üzerine çıkıp dogru durust bir kaç kelam etmeyip bir iki minik demeç ve eskilerden iki uç video ile idare etmesinden sonra mustehak dedigimdir. bu konuda oldukça kirginiz zat-i sahanelerine ve eli armut toplayan partilerine.

gerçi rte nin yaptığı yine hoş değil çünkü madem seçilmiş hukumete ve seçilmişler meclisine kasıt var her ne olursa olsun ilk toplantıda böylesi cagirmamazlik yapmamaliydi. sonuçta kimse bayılmiyor olabilir ama anayasaya gore akp milletvekili ile demirtaş arasında fark olmaması lazım.
devamını gör...
iyi terörist kötü terörist diye ayrım yapılmamış olduğu anlamına gelir. seçilmişlikleri meşru oldukları anlamına gelemedi malesef.

belki de diyor ki cumhurbaşkanı: ayık ol tatlı çocuk sizi unutmuş değiliz. sıranızı bekleyin..

devamını gör...
yanlis bir tavirdir. fetö den kurtulmak öncelikli meseledir ve bu türk-kürt hepimizin ortak sorunudur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar