erdoğan savunucusu gurbetçiler

değişik bir kafaya sahipler. yani bu ülkede yaşamayıp ona rağmen sürekli bir siyasi lideri savunmak nasıl bir kafa çözemiyorum. sanırım türk dünyanın neresine giderse gitsin işsiz oluyor.
devamını gör...
kendimle değiş tokuş yapmak istediğim insanlardır. kendileri çok sevdikleri uzun reisimizin gölgesinin altında huzurla yaşarken ben de bu gölge dışında umutla yaşayabilirim. win win.
devamını gör...
yıllarca gurbete gidilen ülkede 'biz türküz' ve 'biz müslümanız' diyemedikleri için erdoğan sayesinde yaşadıkları ülkelerde az biraz 'türküm!' diyebilme şansına erişen gurbette yaşayan vatandaşlarımızdır. bizzat kendileri eskiden türküm diyemediklerini ve şu an bunu derken türküm diyebilmenin bir ağırlığı olduğunu söylüyorlar. ayrıca sizin görmediklerinizi belki de onlar dışardaki bakış açısı* sayesinde eğriyi doğruyu sizlerden daha iyi görüyorlardır.
devamını gör...
alım gücünün yüksek olduğu ülkeler de yaşa. türkiye ile bağın sadece yazdan yaza köye mercedes'le tatile gelmek olsun. canım, içi seni dışı beni yakar bu ülkenin boşver sen.
devamını gör...
o insanlar burdan giderken memleket ne hâldeydi biliyorlar. sonra sonra ülkeler katederek geri döndüklerinde memleketin yeniden inşaasını gördüler ve tabi dış politika.

bir şeyin kıymetini anlamak için ondan uzakta olmalısınız. çünkü fıtraten bu böyledir insan kaybedince anlar.

bazılarının zoruna gidiyor olsada bir recep tayyip erdoğan gerçeği var dünyada.
devamını gör...
erdoğan'ı savunup savunmamaları önemli değil fakat gurbetçilerin oy kullanması bana saçma geliyor. hadi geçici olarak gidenler tamam da oraya yerleşmiş olanların buranın sistemine karışması bana saçma geliyor. seçimler halkın kendini yönetme biçimini belirlemesi için yapılmıyor mu? e adam orada yaşıyor, oy verince kendini yönetecek birini seçmiş olmuyor ki. başkasını yönetecek birini seçiyor. bu resmen beni yönetecek kişiyi onun seçmesi demek. ha diyeceksiniz ki "ülkesinin bekasını düşünüyor. vatan aşkı var". eğer öyleyse burada yaşasın. çünkü ülkenin bekasını sağlayanlar siyasetçiler değil, halktır. halkın çabası ve üretimidir. siyasetçilerin en fazla yapacakları şey engel olmamaktır. sadece bunu yapmalarına rağmen sanki her şeyi onlar yapıyormuş gibi lanse ediyorlar. işte bu üretime katkısı olmayan kişilerin dışarıdan oy kullanmaları bana mantıklı gelmiyor.
devamını gör...
ne hikmetse hiçbiri kesin dönüş yapıp çocuklarını türkiye'de okula göndermek istemez. hatta kesin dönüş lafını duyunca yedi sülalesine sövülmüş gibi tepki veriyorlar.
ortalama 1500 euro asgari ücret alıp 1 euro en iyi kalite sütten 1500 kutu almak varken türkiye'ye gelse 2010tl asgari ücretle 3.2 liralık ortalama süt aldığında alım gücü 3te1 düşecek bunu biliyorlar. onlar giderken ülkede ekonomik sorun vardı lakin bunun kıbrıs çıkartması arkasından gelen ambargo ile alakası vardı. şu an ne bir yere çıkartma yaptık ne ambargo var. biz tanzim kuyruğunda haftaya patlıcan gelecek diye sevinirken adam 9.5 euroya en iyi kalite dana eti alıyor. çünkü ülkenin iyi halini görüyorlar diyen yazarlar en son evlerine 1 kilo biftek aldı bu asgari ücretin kaçta kacına denk soruyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar