erdoğansız ak parti

17 aralıktan beri düşünülen, planlanan olaylar dizisi.

şu bir gerçek ki cemaat her halükarda akp den vazgeçemez... kendine kul köle bir akp'yi... olası bir koalisyona tercih eder.

lakin cemaat&cıa&kemalist kesim üçgeninin hesaba katmadığı birşey var... halkın tayyip erdoğan'a olan güveni ve sevgisi...

onun içindir ki akp-el kaide işbirliğini var gibi göstermek için yırtınan bir cemaat uğraşı gözler önüne seriliyor.

onun içindir terörle iş birliği yapan akp imajı türkiye'yi zor durumda bırakacak sıcak para çıkışı ile tayyip erdoğan'ın tek gidiş yolu ekonomik kriz çıkacaktır..

şu bir gerçek bu ülkede halkı %70 i ekonomiye bakar... kimse 50 kuruşa aldığı yumurtayı öbür gün 1 tl almak istemez çünkü... ama bir yıl sonra 2 tl ye alır...

uyanık olmak lazım kardeşler.

devamını gör...
anketlere göre tayyip erdoğanlı akp' fen daha fazla oy alıyor gözüken akp'dir. sanırım partinin genel başkanı değişse de halkın algısında erdoğan hala o partinin hem genel başkanı, hem başbakan, hem de cumhurbaşkanı. resmiyette olmasa da fiiliyatta durum öyle galiba.

erdoğan'ın cumhurbaşkanı olması dilinin yumuşamasına vesile oldu. iyi de oldu bence. bu yumuşama daha çok karşılık bulacaktır erdoğan lehine sanırım. kısa ve orta vadede bu parti alternatifsiz gibi duruyor. bu sebeple yersiz öfke dilinin, kutuplaştırmanın siyasette daha fazla karşılığı yok.
devamını gör...
özalsız anap, demirelsiz dyp, erbakansız sp ve ecevitsiz dsp gibi olacaktır. tabanı karışık olan partiler zirveye ulaştıktan sonra liderlerinin yerini dolduramazlarsa sönmeye mahkumdur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar