eren bülbül

henüz 16 yaşında bir kardeşim imiş. bugün maçka'da teröristleri farkedip jandarmaya bildiren kardeşimizmiş. ağır yaralanmış ve şehit olmuş. yazabileceklerim bu kadar.

eren bülbül

#iyikivarsınerenbülbül
devamını gör...
aslında söylenecek çok şey var ama söylemeye takati kalmadı kimsenin.
insanların kelimelerini tüketip, öfkesini büyüttüler.
hiçbir şehit haberi alışılmış değil, vah vah denip geçilecek bir durum da değil.
senin için, bizim için birileri ölüyor.
hiçbir şey yapamıyoruz, çok acı.
rabbim ahmet eylesin.
devamını gör...
çocuk ve şehit kelimelerinin yan yana gelmesi...

Allah eren'i rahmetiyle cennetine alsın, yakınlarına da sabır versin.

ama acaba o şerefsizleri gördüğü yeri jandarmaya gösterebilmesi için 15 yaşındaki bir çocuğun böyle tehlikeli bir yere götürülmesi şart mıydı? başka bir yol seçilseydi belki o çatışmanın ortasında kalmayacaktı eren de... takdir böyle demek istiyorum ama tedbir almadan takdirden söz etmek ne kadar doğru olur bilmiyorum...
devamını gör...
ne dilek doğan
ne ali ismail korkmaz
ne de berkin elvan kadar değer verilmeyen çocuktur. şehittir. şerefsiz pkklıların yerini ihbar etme yürekliliği göstermiştir. ekmek almaya gidiyordu, yoldan geçiyordu, tesadüftü, misafirliğe gidiyordu, oyun oynuyordu gibi ıvır zıvır bahanelerin ardına saklanmadan delikanlıca yiğitçe mertçe pkklı şerefsizlerle mücadeleye destek verebilmek için çekinmeden yer göstermeye gitmiştir. ha bu çocuğu oraya götürmek hangi akla hizmettir, hala güvenlik içerisinde bu leş yiyicilerin işbirlikçileri mi vardır incelenmesi gerekir.
ama ne olursa olsun bu ülkenin ekmeğini yiyip devletine tece diye hakaret eden soysuzlara ve bu ülkenin doğusundan batısına her ili dolanıp türkçe'ye pislik atan şerefsizlere fırsat verilmeyeceğini ne yazık ki canıyla kanıtlamıştır.
mekanı cennet olsun.
devamını gör...
eren iyi ki varsın be! yi ölümünden sonra ekrana gözler nemli bakıp söyleten çocuk . rabbim mekanını ali etsin. ruhun şad olsun. Allah ailene sabr ı cemil versin..
devamını gör...
eğer kanı yerde kalırsa, en üssünden en altına devletin her kademesine yazıklar olsun. hamd olsun ki bu topraklarda kahraman bitmiyor. hak için, hilal için canını hiçe saymaktan korkmayan bu yiğitlere duamızı eksik etmeyelim. Allah şehadetini kabul etsin, rahmetiyle muamele etsin.
devamını gör...
bak bu resme ve bir kez daha ateş püskür. şehit deniliyor ya hep, içi boşaltılmış bir şekilde, bu çocuklar böyle ölmeyi hak etmiyor! rabbim şehadetini kabul etsin kardeşim.

devamını gör...
Allah rahmetyile muamele etsin. mekani cennet olsun. beddua okumasını sevmem. ama yapanlar inşallah misliyle bunu çeker. bu dünyada da öbür dünyada da.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar