erkeği evde tutma taktikleri

annemle her ramazan üzerine yenilerini eklediğimiz taktiklerdir. şimdi malum, türkiye’de nasıl oluyor neden bilmiyorum erkeklerin akşamları bir evden kaçayım havası oluyor, bizim baba için ise ramazan’da sahur vaktine kadar pek çok mekanın açık olmasıyla bu durum daha sık tekerrür ediyor. biz de aa baba şimdi çayı demlemiştim’lerle, babacım tatlı koymuştum ama şimdilerle 1-2 saat evde tutup sonra da papatya çayını dayayıp adamı uyutuyoruz mecbur.
devamını gör...
ellerini ayaklarını bağlayıp domuz bağı yaparak kapıyı üzerine kilitlemek ve eşe dosta; "kocam öldü, arayıp sormayın" meşazı atmak.
devamını gör...
kişiye göre değişiklik gösterir. kimine bir meyve tabağı bir kumanda yeterliyken kimi de... ohooo... fakat kadın isterse her şekilde evde tutar çok şeyapmayın sayın erkekler, arkanıza yaslanın yeterli.
devamını gör...
erkek niye evde tutuluyor 7/24 çekilmez dipdibe. herkesin birey olarak kendi başına ya da arkadaşları ile eğleneceği bir zaman dilimi olmalı. sapıtmamak kaydıyla.
devamını gör...
yav bırakın çıkmak istiyorsa çıksın, niye bu kadar kasıyorsunuz? böyle tipler bana biraz paranoyak geliyor, ne bileyim sanki adamları evde bağlamak gerek gibi davranmalar falan.. sonuçta evli de olsa herkes ayrıca bir birey, 7/24 klan gibi yaşamak zorunda değiller, herkesin kendine ait özel bir alanı olmalı.

(bkz: bırak gitsin dönerse senindir)
devamını gör...
kadınların yalnızlıktan çoooook sıkıldığını gösterir. bu olaylara evde çok şahit olmuştum. annem babamın akşamları ne bileyim kahveye filan gitmemesi için bir çok taktik geliştirildi. neyse babam gitmezdi. sonra annemi komşusu arardı çay içmeye sonra o giderdi. o zamanlar anlamıştım. kadınlar için konuşacak birileri olsun da neyden olursa olsun.

mesela bu bir adaya tek başına düşen kadın hikayesi hiç yoktur hep ya erkektir ya da grup halinde düşülür. çünkü kadının tek başına kalması gibi bir durum düşünülemez.
devamını gör...
neden diye sorgulatan taktikler. neden yani?
devamını gör...
world of warcraft tarzı bir oyuna bağımlı hale getirmek kesin çözüm olacaktır.
devamını gör...
benim erkeğim dışarı çıkmaz beni bırakıp deyip ortaya laf atarak vicdanı ile baş başa bırakarak evde tutulur. hayır yani sonuçta çıktıktan sonra geleceği yer benim yanım olduğu için tabi ki beni seçecek. yani ben erkek olsam beni seçerdim.
devamını gör...
mıknatısın kutupları misali ona çekici bir şeyler gösterin ki yapışıp kalsın. mesela ben televizyon kumandasını mıknatıs gibi çekerim.
devamını gör...
hayatım hatırlarsın sana anlatmıştım uni'de peşimde 4 sene koşan mert diye bir çocuk vardı. eşiyle bize geleceklermiş, sen istersen halı saha maçına git sorun değil..

+ ya yok ayağım zaten ağrıyordu bende öyle otururum ..
devamını gör...
şimdi kadınlar kendileri sepetliyor heriflerini.

katılmadığım önerme.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar