erkek fıtratı

kovalamaktır. peşinden gitmektir.

ben bunu en basitinden belgesellerden gözlemliyorum. eril olan varlıklar dişil olan varlıkların peşinden koşuyorlar. şimdi diyeceksiniz ki biz hayvan mıyız? tabi ki değiliz. o yüzden konuşuyoruz. o yüzden bütün dişilere değil de birisine gönül verip peşinden koşturuyoruz erkekler olarak. yani en azından olması gereken bu. **lakin şimdi ne oluyor? abi o kadar melankolik bir nesildeyiz ki kimse isteğinin peşinden koşturma cesaretine, kimse sevebilme cesaretine sahip değil. o eski filmlerde izlediğimiz serseri aşık ruhu var ya, işte ondan bahsediyorum. bu bir taktik falan değil, bunu yaptığınızda mutlu olacağınızın garantisini veremem. ben ne bileyim ki zaten ama bence erkek fıtratı bu. erkek oyun kurucudur.* sahiplenicidir. doğru olduğunu düşündüğü şeyi yapmaktan asla çekinmeyendir. hadi bakalım yine ne salladım ama...
devamını gör...
erkek fıtratı nedir bilir misin?
günümüzde erkek fıtratı her gördüğü kıza ya tutarsa diye yazmaktır.
hayır'dan anlamayıp sürekli peşinden koşmaktır.
bu yüzden çoğu kız da aşkın ve sevginin bin defa ısrar etmek olduğunu düşünüyor.
*
devamını gör...
konuyu akademik olarak ele alan kitaplar ve makaleler okudum. bu konuda yapılmış açık oturumlara özel bir ilgim olduğu için her fırsatta izledim.

bir erkek olarak " bizi biz yapan" şeyin ne olduğunu anlamaya çalıştım ve hala çalışıyorum. nereden geldiğimizi bilmeden ne nereye gideceğimizi bulabiliriz ne de bu yolda gerçek potansiyelimizi öğrenebiliriz diye düşünüyorum.

anne karnında cinsiyetin belirlendiği anda maruz kalınan erkeklik hormonu düzeyi bizim cinsiyetimizden bağımsız olarak nasıl bir beyin yapısına sahip olacağımızı belirliyor.

erkek veya kadın görünümünde olsak da beynimiz bu kadar kesin çizgilerle ayrılmış bir yapı olmayabiliyor.

bu nedenle kestirme olarak bazı genellemeler yapmak elbette işleri daha kolay kılıyor ama bu biraz burçlar gibi oluyor. yani oğlak erkeği cimri olur demekle erkekler az konuşur empati yapamaz vs demek hemen hemen aynı şey. hoş ortalama bir kadın günde 21 000 ortalama bir erkek 7 000 kelime kullanıyor diye veriler var ama bu veriler dediğim gibi genele yönelik.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar