erkek homoseksüeller için onarım terapisi

joseph nicolosi kitabı.

kendisinde eşcinsel eğilimler hisseden fakat bu durumdan rahatsızlık duyan ve kurtulmak isteyen erkekler için yol gösterici bir kitap. erkek çocuk sahibi bütün ebeveynlerin okuması ise erkek çocuklarda cinsel kimlik gelişimine anne baba tutumlarının etkisini öğrenmeleri bakımından bence hayati önem taşıyor.

bildiğiniz gibi homoseksüellik psikolojinin hastalık olarak kabul etmediği bir tablo. bu sebeple homoseksüel olmaktan rahatsız olan insanların onlara bu durumdan kurtulmakta yardımcı olacak bir ruh sağlığı uzmanı bulmaları çok çok zor. durumundan rahatsızlık duyan homoseksüel bir erkeğin psikoloğa başvurduğunda alacağı tedavi çok yüksek ihtimalle "normal" olduğu için durumunu kabullenme ve bununla mutlu olmaya yönelik olacaktır. bu kitap aksine hatalı ebeveyn tutumlarının bir sonucu olarak karşımıza çıkan homoseksüelliğin ancak tedavi edildiği takdirde bireyin psikolojik sağlığının temin edilebileceğini savunan bir yaklaşımla yazılmış. kitapta anne va babayla çocuklukta kurulan yanlış, hiç ya da eksik bağın onarılarak homoseksüelliğin nasıl tedavi edilebileceği anlatılıyor. umarım bu noktada kendini darda hisseden birilerine faydası olur.
devamını gör...
günümüzde ergenlik döneminin başlangıcıyla daha kendini yeni yeni tanıyan birçok çocuk muhtelif sebeplerden eşcinsel olduğunu düşünerek bunu kolaylıkla dile getiriyor. şuan o yaş grubunun eğitim aldığı kurumları ziyaret edip bir süre gözlemlerseniz bu bahsettiğim durumu ve vaziyetin ne kadar vahim olduğunu siz de görebilirsiniz. velhasıl bence de bu mevzu özellikle ebeveynlerin üzerine eğilerek bilgi sahibi olmaları gerek çok muhim bir meseledir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar