erkekler hakkındaki gerçekler

yaşadığı yer, aile yapısına göre ne kadar çeşitlilik gösterse de bir çoğu sorumluluklarının çok geç farkına varır.. çünkü onları küçüklükten beri yetiştiren ailesi hep onun yerine düşünmüş, işlemiş, yapmıştır. yirmili yaşlarından sonra hayatı öğrenmeye başlar.

oysa kız çocuğuna küçük yaşlardan itibaren sorumluluk verilir işte bu yüzden daha çabuk olgunlaşır..
devamını gör...
şimdi ben buraya hiçbirine güvenilmez, babalar dahil yazıcam, birileri gelip bikbik edecek. feminizmle filan alakası yok, bir parça sütten ağzı yanmışlık var. yine de yazasım var.

erkekler güvenilmezdir, babalar dahil.
devamını gör...
su gibi duru gerçeklerdir. ve kadınlar dahi o yansımadan kendilerinin süsüne süs katarlar... kadın'ın içinde beliren hayalkırıklığı bir başka kadının mutluluk çığlıklarıdır. ve arada her zaman erkek kalır. tüm saflığı ve pisliğiyle.
devamını gör...
aslında çok karmaşık görülen ama çok basit olan varlıklardır. kadınlar gibi öküzün altında buzağı aramazlar. nettirler. tek ezik yönleri kadına olan zaaflarıdır. güçlü olduğuna inandırıldığında yapamıyacakları şey yoktur. erkek devlet ise, kadın derin devlettir. bu yüzden yönetmeye değil yönetilmeye mahkumdurlar.
devamını gör...
içinde feminizmin tohumlarının atıldığını gözlemlediğim başlık.

yanlış örnekler üzerinden tümevarımlarla insanlığın yaklaşık yarısı kötüleniyor.

yazarlara, yazarken hz peygamber (sav) i düşünün de, yazacaklarınızın gerçekten hesabını verebilecekseniz yazın demek istiyorum.
devamını gör...
bir tatlı huzura tav olacak kadar basittir bütün gerçeklikleri.

ama Allah erkekler huzurun kollarında mayışıp imtihanlarını unutmasınlar diye de huzur bozucu olarak kadını yaratmıştır. işte bu yüzdendir ölünce erkeğin en son kalbinin susması, kadının en son çenesinin durması. *
devamını gör...
geleneksel bağlamda despot-tiran figür.
egemenlik serüveninde ilerleme ve vahşet at başı gitmiştir. tarihte savaş, daima erkek siluetinde tebarüz eden felaket.
çok uzaklara gitmenin gereği yok, son yıllarda yaşadığımız kadın rönesansı, batıdan doğuya bizi saran kadın rüzgarı, doğuda batıda kadının üzerine çökmüş rezil tahakkümü yırtması, yine son yıllarda yaşadığımız-sarıldığımız umudun figürüdür kadın.
devamını gör...
hiç erkek olmamış olanların asla tam manasıyla kavrayamayacağı, hakkında yazdıklarının da, parmakla havaya yazılanlar gibi kalacağı gerçeklerdir.
devamını gör...
büyük bir çoğunluğu meşin yuvarlağa sizi takas edebilir.. aman dikkat!

yemek dediğin ne ki iki yumurta kırıp yeriz diyen on erkekten dokuzu yumurta yerine lafını yedi afiyetle..


devamını gör...
boşuna o muydu, bu muydu diye kafanızı karıştırmayın, o kadar karmaşık değiller.
iyi yemek yapıyor ve de güzelseniz kontrolü gayet basittir.
devamını gör...
erkekler kadınlardan daha saftır.

"dangerous liaisons" filmindeki vikont valmont ( john malkovich) karakterinde olanları bile bir kadın kadar oyunbaz olamaz.

o yüzden kadınlardan peygamber olmaz.

he, ben iyi ve saftırlar dedim diye kanmayın, akıllı olduğunuzu farzediyorum.
devamını gör...
severse, tam sever. kadın sevmektede bedeni gibi zayıftır. ve kadınlardan daha dürüstlerdir. bunu en çok kadınlar söyler..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar