erkekler

genelde eşlerini ve çocuklarını geçindirmek için çalışırlar. eşleri ve çocukları üzerinde etkileri büyüktür ve bu dolayısı ile toplumu da çok etkiler. "kadın kocasının dini üzeredir" hadisi de erkeğin hanımı üzerinde ahlaken çok etkili olacağını ortaya koymakta.
rabbini bilen, hayattaki yerini bilen, sorumluluk şuuruna ermiş bir erkekten söz ediyor isek böyle..
devamını gör...
biz erkekler, hayatı biraz daha koyu yaşarız be abi. hani demli çay içmek gibi, hani her akşam eve ekmek götürmek derdine düşmek gibi. biz erkekler aşık oluruz be abi. hani o bildiğin kadınlara, kadın işte birbirinden farklı binbir çeşit.. hani o güldü mü dünyamızı değiştirenler var ya, hani adımızı andı mı yeter olan. hani gözlerinin içine (ama taa içine) bakmaktan korktuğumuz.

biz erkekler, yaşarız be abi öyle ya da böyle bir şekilde yaşarız. kimimiz 20 yaşında hiç görmediği bir toprak parçasında yere düşer. kimimiz yıllarca didinir, karısı için, çocuğu için onların geleceği için uğraşır, ekmeğini topraktan çıkarır ya hani.. sonra ne mi olur abi o toprak parçası yıkılır üstüne o toprağa düşer.. nefesi tükenir yavaş yavaş ki bilirim en son çocuklarının gülüşü gelir aklına canını vermeden.

biz erkekler, sevdalanırız be abi. kimimizin ki mahalle delikanlısı kıvamında,(bundan sonra hacer yengeniz dikkat edin hareketlerinize) kimimizin ki alabildiğine platonik(ah bir sevse beni), kimimizin ki hiç umut vadetmez ve hiç bilmez sevdiği kadın(bir söyleyebilseydim sevdiğimi).

biz erkeklerin yükü ağır be abi. ev kurucan, iş bulucan, paran olacak (para illa şart) sonra, sonra para oldu mu gerisini sormazlar be abi. sen de bilirsin.

biz erkekler en çok annemizi ağlatırız be abi. ya da arkamızdan en içten annemiz ağlar. nasıl bir parçasını taşırız biz bu kadınların. bizim hayallerimiz onların hayalidir be abi. en yakışıklı erkek, en başarılı erkek, en iyi erkek bizizdir onların gözünde. evladım derler başka birşey demezler. kokumuzu en iyi onlar bilir be abi. bir kadın uğruna biz uzaklaşırız yalnız onların kokusundan.. unuturuz onların kokusunu. unutmayız oğlum deme be abi. unuturuz sende bilirsin.

biz erkekler çetin kavgalar veririz be abi. hani dava deriz, umut deriz, savaş deriz, başaracağız deriz, kazanacağız deriz. yıllar geçer gençlikti deriz. yumruklarımızı sıktık mı önüne geçen olmaz be abi. yeri gelir yumruklarımıza güveniriz.

biz erkekler şiir yazarız be abi. adımıza şair derler. kimisininkini kimsecikler bilmez. cüzdan aralarında kaybolup gider(ki güzel değildir bu şiirler ama şiirdir sonuçta, emek vardır içinde)kimimizinkiler düşer hemcinslerimizin diline. çok sevdaya derman olur, çok kadına ulaşılan yol olur. şiirdir sonuçta güzeldir ve elbet kadın için vardır.

biz erkekler yiğitlik olsun, mertlik olsun isteriz be abi. hani kavgaysa da adam gibi olsun. düşmanlıksa da mertçe olsun. kaypaklık, adilik, yalancılık uğramasın isteriz bize. böyle adamlar çıkmasın isteriz karşımıza. biz erkekler biraz daha koyu yaşarız be abi... hani demli bir bardak çay gibi... aşık oluruz be abi.. bir gülüşe, kocaman bir çift göze, bir kadının adımızı anışına...

biz erkekler,
aşık oluruz be abi..
devamını gör...
bir ibrahim tatlıses eseri.


--- alıntı ---

Yahu kadın beni dinle kendine gel hey
Ben erkeğim hemen önümde eğil diz çök
Bak kızıyorum evinde otur çocuk doğur hey
İşin gücün yok mu senin bir sıcak çay dök
Allah Allah dinlemiyor kendini şaşmış
Tövbeestafurullah aşmış bu aşmış
Birleşelim arkadaşlar erkeklik gidiyor elden
Birleşin arkadaşlar erkeklik gidiyor elden
Birlikten kuvvet doğar henüz vakit erken
Zil çalıyor etekleri çıldırmış saçı uzunlar
Toplanalım tedbir alalım henüz vakit varken

Yoksa bulacağız papazı biz çıkaramayız bu yazı
Almışlar ellerine sazı coşmuş bunlar coşmuş

--- alıntı ---

devamını gör...
bbg hacer'in yarışmadan çıktıktan sonra piyasaya sürdüğü albümünden bir parçadır.--- alıntı ---


Aramızda aşk vardı
Sen hep uzaklarda kaldın
Birisi varken böyle
İkincisi niye?

Erkekler ah erkekler
Aşk trafiğindeler
Bir gün bir yerde patlarsa teker
Size kadınlar güler

Sensiz olamam derken
Gittin bu kadar erken
Anladık ikincisi varken
Üçüncüsü niye?

Erkekler ah erkekler
Aşk trafiğindeler
Bir gün bir yerde patlarsa teker
Size kadınlar güler

Eremedin muradına oh ya
Yakalandın bak sonunda
Şimdi vur kafanı duvarlara
Dönmem artık sana

Erkekler ah erkekler
Aşk trafiğindeler
Bir gün bir yerde patlarsa teker
Size kadınlar güler


--- alıntı ---

devamını gör...

--- alıntı ---
İngilizce, diploma, zenginlik, zerafet, erkeklerdeki heybeti yok etti. Hafızasında 35 deterjan markası taşıyan hangi erkeğe şiir yazılabilir ki, kadınlar da haklı!
Reklamlara bir bakın “Persil Supra Yeşil Adam” uçarak geliyor, kirli bir mutfağa girip ortalığı temizleyerek gidiyor. Kadınların kahramanları bulaşık yıkayan adamlar oldu…
--- alıntı ---

(bkz: bülent akyürek)
devamını gör...
erkekler, yarım düzien plâğı bulunan gramafon gibidirler. kısa sürede bu plâkların tümünden bıkarsınız; ama her konuk geldiğinde masada oturup onları bir daha dinlemek zorunda kalırsınız. *
devamını gör...
dün; kadınlarına yaşanabilir bir dünya kurmak için çabalayanlardır.

günümüzde; erkekliklerini yitirmeye ramak kalmıştır. hayattan el ayak çekmek üzeredirler. erkek sıfatları neredeyse kalmamıştır. çünkü; kadınlar, evvelden bir erkeğin yapıp da kendilerinin yapamadığı ne kadar şey varsa yapmaya başlamışlar ve evvelden sadece kadınların yapabildiği ne kadar şey varsa onları yapmaktan vazgeçmişlerdir. hepsinin üstüne bir daha çünkü; erkek tanrıkadın'ı yaratmıştır.

gelecekte; erkeklerin olmadığı bir dünya'nın nostaljik öğeleridir. istenendirler fakat olmayacaklardır hiç.
devamını gör...
(bkz: hepiniz aynısınız)
erkekler, kızların genel olarak bu sözüne maruz kalırlar. kızlar haklı. erkeklerin tek düşündükleri, yine genelleme babında söylüyorum, bir şey var onun haricinde diğer şeyler umurlarında pek olmaz. * **
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar