erkeklerde 25-35 yaş arası köşeyi dönme arzusu

ekmek elden su gölden büyümüş bünyenin hayata atılıp belli müddet sonra işçi - emekçi sınıfında çabalayarak rahat ( ? ) bir hayat yaşayamayacağını anlamasıyla içinde ansızın beliren bir arzudur. dönem dönem nöbetler yaşatır.
fakülte yıllarında gidilen bir köşebaşı lokantasını "adam canlı yere açmış abi mekanı" , "her saat dolu" gibi analizlerle etüd eden arkadaşlarını orangutan sessizliğiyle dinlediği yıllar geride kalmıştır. bir yerden şeytanın bacağını kırmak gerekir. ama şeytana bırak çift dalmayı süratine bile yetişilemez. rahat hayattan kastı sıkıldığında hanımı çocukları alıp kafayı dinleyebileceği bir yazlık ayağını yerden kesecek bir araba. çok da şey istemez kendince ; yorulmadan şöyle tıkır tıkır para basan oturduğu yerden idare edebileceği temiz bir iş olsa daha ne ister. yavaş yavaş büyütür başka iş sahalarına da açılır. kitap yığınları arasında tüketilmiş yıllar, çeviriler, okur mektupları, idealler çoktan hayatın realitesine yenik düşmüştür. tabi bunlar gündelik hayatın içine sıkıştırılan ve genelde gerçekleştirilemeyen temenniler olarak kalır ve bünye emir - komuta zincirinde tek maaş randımanlı idamesini sürdürür.
devamını gör...
sonuç olarak bünyelerin arka loplarında yerleşik hayata geçmiş düşünce yapısının ta kendisidir. herkes zengin olmak ister bu hayatın gerçekliğinden öte sahici bir durumdur. kral çıplak demenin taşlanmaya vesile olduğu zamanlardan tutun şu an ki ezme dünyasının gaddar mekanizmasına kadar her yerde karşımıza çıkan realitedir.

21-22 yaşında hayatın cenderesinin ortasına atılıp işte bu kulaç bu da su hadi karşıda ki ana kara hedefindir diye seni yönlendiren bir hayat içerisinde herkes 40 yaşında emekli olmak ister.. burada ki asıl sorun şudur: neden bunu istiyoruz?

yaşamın merdivenlerinde ağır ağır ilerlerken saçlarına düşecek aklardan tut havalimanı konseptli parlak kafalara kadar ki süreçte hayatına ayırmış olduğun amortisman oranı gerçekten yeterli midir? deydi lan hayat yaptıklarıma ve eziyetlerime diye arkanı döndüğünde acaba gerçekten deymiş midir ve deyecek midir tüm olanlar?olasılıklar dahilinde olasılıksızın da bir hayat vasfı olduğunu köşeye yazdın mı.. yazdıklarının zamanla silinip senin benliğini oluşturan alışkanlıklar olduğunu fark ettin mi..

neden çalışıyoruz belki de asıl mesele burada. kimisi ev geçindirir kimisinin bakmakla yükümlü olduğu yaşlıları anası babası vardır - ve birde baskının alası vardır" eli ekmek tutsun". çalış denilmiş çarpmadan çırpmadan çalış. yorul yıpran ama haram lokma olmasın ne yaparsan yap denilmiş. bu süreçte daha fazlasını istemek ne kadar yanlıştır yahut ne kadar seni senden sapıttırır?

belki yaş aralığı olarak doğru bir zaman değildir ama geçmişine baktığında az da olsa bu şekilde devam edecekse varsın olsunu sende demiyor musun? diyoruz belki fısıldıyoruz lakin yorulmadık mı acımasızlığın kol gezdiği küflü topraklarda..
devamını gör...
sürekli planlar yapmaya vesiledir.. er kişinin eline bir miktar para geçer, ya da ufak bir birikimi vardır.. planlar planlar üstüne gelir.. çiftlik sahibi olmak mı dersin, hayvan yetiştiriciliğinden inek üretimine, kurban bayramında hayvan alıp satmaya uzar gider planlar..
devamını gör...
aklın başa geldiği vakitlere denk gelen arzu.

bakıyon cepte para yok ama her yerde bir ticari eksik! (baaahh baaaaaaaah)

-ulan ben bunu şöyle yapsam, günde 250 kişiden 40 tl gelse ortalama 250x40=10000-masraf buda ortalama 4000 olsa 10000-4000=6000 kemiksiz.. offf... bekle beni istanbul.. (ve gözler kısılır)

önümüzdeki sene mobilyacı veya beyaz eşya satan tükanda taksit öderken görürsünüz böylelerini.
devamını gör...
belli yaş aralıklarıyla sınırlandırılmamalıdır bir kere.erkekler bu yaş aralığında köşeyi döndü döndü.yoksa bu süreç ben diyim 50 sen de 60 öteki desin 70 yaşına, kısaca nalları dikene kadar devam eder.allah ailesine sabır versin

(bkz: çok gördük böylelerini)*
devamını gör...
sadece erkeklerde görülür. kadınların aklından asla ama asla öyle şeyler geçmez. çünkü kadınlar melektir ve melekler aklından para ile ilgili bir şeyler geçirirlerse melekliklerini kaybederler.

devamını gör...
40 yaşını geçtim ve hayatımın hiç bir döneminde ne köşeyi dönmek istedim ne de çuvalla param olsun. para benim için kurtulmak istediğim bir bağımlılık. minimal yaşamak ve ölüme hazır olmak en güzel yaşama biçimi bence.

17 ağustos depremi bu konuda inanılmaz öğretici oldu. ölmek aslında son derece basit gerçekleşen bir durum.

dünyanın zevklerini tatmaya adanmış bir hayat aslında insanın gözlerine çekilmiş bir perde gibi. ölüm gerçeği bu perdenin arkasında kalıyor sanıyoruz.

insan her sabah uyandığında bugun ölmek için güzel bir gün diye uyansa elbette delirir ama çoğu insan da aslında son gününe uyandığını bilmeden uyanıyor.
devamını gör...
arkadaş başlığı açmış ama yazılacak birşey de bırakmamış. yani böyle bir başlığa aslında hiçbir şey yazılmaya bilirdi de. başlığı açan nokta koysaydı da olurdu. son zamanlarda gördüğüm başlıklardan en yoğun anlam içereni. favlayıp devam edelim lütfen...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar