erken evliliğin elzem olması

bir zaman günahtan koruyan ve gerekli iken günümüzde çok erken evlilik ortayaşlarda büyük günah sarmalına itebiliyor. iki ucu çoklu değnek.
devamını gör...
birçok boşanmaya şahit olmuş biri olarak hocaya katılamadığım tespit. evlenme ehliyeti diye bişey var en azından olması gerek ki 2-3 yıl sonra boşanmasınlar.
devamını gör...
peygamberimizin 25 yaşında evlendiğini düşünürsek, ideal evlilik yaşını 14-15 olarak belirlemek nedir e be pedofil gerizekalı.

her evlilik islam devleti kurmaksa, daha çocukluktan çıkıp kendini kuramamış insanları evlendirip kuracağın islam devletleri ahanda günümüzde islam devletlerinin hali gibi olur.
devamını gör...
ileri yaş bekarlar olarak katılmıyoruz tabi.

o değil de, bu tipler hep vaaz verir. bana da ömrüm boyunca hep vaaz verdiler. çok samimiyetsizler çok.
devamını gör...
15 yaşındaki kızla 15 yaşındaki erkeğin evliliğine pedofili diyen ağzı bozuk tipleri ortaya çıkarandır. evlilik yaşının giderek yükselmesiyle bunlar ortadan kalktı tabi. iki nesil öncesine gitsen babaannesi 12 yaşında evlenmiştir.
devamını gör...
hayatlarının hiç bir evresinde peygamber as'ı örnek almayıp olmadık şeylerde ''peygamber o yaşta böyle mi yapmıştı'' deyip, kendi özellikleriyle millete hakaret edenlerin, bir de bu tür konulara yapmış oldukları açıklamalara * ilmi bir mülahazadan galip çıkmış cahil edasıyla sevinmeleri önermeyi haklı kılar. bir de insan merak etmiyor değil hani.erken evlilik yaşı denince aklına nasıl bir rakam geldi.*
devamını gör...
(bkz: önüne gelenin ürememesi gerekliliği) diyoruz, adam "evlenek erkencenek elzem bu" diyor. ondan sonra neden bu ümmet boğazına kadar batmış durumda diye sorup duruyoruz.

bir de daha kötü versiyonu var bunun, mal mülk gitmesin diye akrabayla evlendirmek. "eee ama bak cevaz var" evet, cevaz var diye yapmak zorundasın zaten. zaten kalıtsal hastalık riski artmıyor ebeveynlerin genetik açıdan ne kadar yakın olduğuyla alakalı olarak. bunlar hep batının biliminin uydurması falan fıstık değil mi?

git bu kafayla müslüman, zira müsibet nasihatten hayırlıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar