erken kalkmak

erken kalkmak zorundaysan, sabah kirpikler birbirine yapışır. açılmaz. bünye uykuya devam etmek ister, sorumluluklar uyanmalı der..

erken kalkmak gibi bir hükümlülüğün yoksa, gözler saati kurulmuş alarm gibi erkenden açılır. zorlasan da uyku bitmiştir, gün senin için istemesen de erkenden başlamıştır..

geçmişler olsun!.
devamını gör...
erken kalkmak demek; sokağa çıktığında senin gbi erken kalkmış, gözleri hep sabit bir noktaya dalan, belki başka saatlerde karşılaşmış olsaydın farklı olayların gelişeceği, kafalarından hala sıcak yatağını düşünen yüzlerce kişi görmen demektir.

devamını gör...
ihtiyari/gayrı ihtiyari erken kalmak günün tek amacı olabilmeyi hak ediyor çoğu kez. zevkle erken kalkabilmek bir ayrıcalıktır, her ne kadar beraber kalınan aile/eş/arkadaş için can sıkıcı bulunsa da.

erken kalkabilenler ikiye ayrılır:

1-isteyerek kalkanlar: bunlar doğuştan emekli ruhlu insanlardır. her yerde/şartta erken kalkmak düpedüz kötü bir beceridir onlar için. ya da ben öyle düşünüyorumdur, onlar için hava hoştur.

2.mecburen kalkanlar: bunlar iş/okul için erken kalkmak zorundadırlar hayatları boyunca. emeklilikte de yaşlılık dolayısıyla uyuyamayacakları için erken kalkacak, çevrede sevilmeyen huysuz ihtiyarlar olacaklar.

devamını gör...
çocukken çizgi film izlemek için yaptığım eylemdi bilinçsizce.şimdilerde isteyerek günüm elden gitmesin niyetiyle yaptığım eylem.
devamını gör...
erken uyanmaya alışmak diye birşey var bir de. aslında böyle birşey yok insanların uydurması bence.* ben kendimden biliyorum akşam erkende uyusam bir türlü erken uyanamıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar