erken yatmak

sabahları erken kalkmayı, gece erken yatmaya bağlayan anlayışa karşı geliştirebileceğim bir argüman olmamasına rağmen, gecenin verimine inanan ekolün master talebesi sayılırım. öğrencilik yıllarımdan beri dişe dokunur bir etkinliğime rastlanmasa da pratiğimi korumayı başardım. bir gece ak sakallı ihtiyar mı gelir, ayın en değişik hallerine şahit mi olurum bilmiyorum ama böyle iyi.
devamını gör...
bazen "günüm daha fazla rezil olmasın uyuyayım da bari günü sonlandıralım" diye düşünüp yaptığım eylem. böylece kendi fişimi kendim çekiyorum. tuhaf bir şey oluyor durduk yere hazırlanıp yatmak.
devamını gör...
peygamber aleyhissalatü vesselam efendimiz, yatsı namazını kılmadan yatmayı, kıldıktan sonra da fazlaca uyanık kalmayı hoş görmezdi.
devamını gör...
deli gibi uyku bastırdı 9.30 u geçerek girdik yatağa rüyalıfalan uyumusum al aha daha saat 1.30 değil uyku bitti dineldik yine. bizim düzen ancak buna benzer. neyse en azından gece uykusu uyuduk bu da bir şey.
devamını gör...
korona günlerinde bozulan ayarlar. ama sabah erkenden ayaktayım. sanmayın ki siz gibi öğlene uyanıyorum. tabii size ne? dimi. bencede.. (bir kiii üç hoop monolog )
devamını gör...
şu karantina sürecinde yitirdiğim meziyet. erken yatınca erken kalkıyor insan ve günü daha iyi değerlendirebiliyor. ama evden çıkamıyorsan erken kalkmanın ne anlamı var ki? gündüz evde zaman geçmiyor. en iyisi geceye kalmak gibi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar