erling braut haaland

#spor 

2019-2020 sezonu şampiyonlar ligi gruplarında 5 maçta 8 gol atmayı başarmış 19 yaşındaki futbolcu. salzburg takımında oynuyor. muhtemelen önümüzdeki yıllarda çılgın paralarla transfer gerçekleştirecektir. maşallah diyelim de nazarımız değmesin çocuğa.
devamını gör...
bundeliga'daki ilk maçında 23 dakika hat trick yapan 19 yaşındaki çocuk.

tm değeri 45 milyon euro , bu çocuğun adını daha çok duyacağız ve borussia dortmund'da fazla kalmayacak gibi.
devamını gör...
bu sezon başından beri 23 maçta 31 gol atmış 2000 doğumlu dortmund a 20 milyon € a trasnfer olmuş (bedavaya neredeyse) 1,94 lük genç forvet.

ileride ismini çok duyacağız sanırım.
devamını gör...
hali hazırda çok özel bir futbolcu görüntüsü vermiyor. messi, mbappe ve ronaldo 19 yaşlarında iken yıldızdılar. haaland ise o noktadan uzakta, en önemli özelliği temiz, net gol vuruşları yapması. zaten şl’de attığı goller çok da bireysel beceri istemiyordu bu nedenle bu kadar ucuz fiyata dortmund’a gitti. tabii dortmund’un bir akademi olduğunu futbolcu parlatmakta meşhur olduğunu da hesaba katarsak bu 1,94’lük toraman çocuğun seviyesinin daha da yükselebileceğini öngörebiliriz.
devamını gör...
mmappe, çöp jao felix'i konuşacakken çocuk bir geldi pir geldi. dortmund bunu 2 seneye kalmaz 200 milyona barça, real olmadı ingiltere'ye iteler.
devamını gör...
bence futbol dünyasında korona arasından en çok etkilenen futbolcu. dortmund'a geldikten sonra müthiş bir grafik yakalamıştı. zaten kariyer planlamasını da her kim yapıyorsa çok başarılı. dortmund'da geçireceği 1,5 sene sonrasında hala beraberlerse klopp'lü liverpool'a gitmeli bence. 1-2 sene de orada oynadıktan sonra bu gelişimini sürdürürse tarihe geçecek seviyeye ulaşabilir. sonra da kime isterse gitsin.
devamını gör...
atmaya devam eden, durmak nedir bilmeyen forvet. bu çocuk akıllı olup, şımarmaz ve kuzeyli iş ahlakını sürdürürse muhakkak lewa ayarında ve/veya belki onu geçebilecek bir adam seviyesine çıkacaktır. bize de oturup izleme zevki düşecek. kuzey irlanda maçında yine yazmıştır dün itibariyle.

devamını gör...
real madrid'in almayı istediği sarı kafa. dortmund'da iyi bir gelişim gösterdi, madrid'e gitmesi şaşırtıcı olmaz. yalnız bu gerçekse dortmund inanılması güç bir rakam almadan böyle bir oyuncuyu satmaz.
devamını gör...
şu ana kadar tercih ettiği takımlar çok doğruydu, onun için 20 milyon serbest kalma bedelini ödeyebilecek tonla takım var ama dortmund'u tercih etti. real gibi takımlar oyuncuya o kadar gelişme fırsatı veren takımlar değil bence. o tür takımlara olmuş olarak gitmek gerekiyor. bu yüzden bence kendisi önce bi klöpp tezgahından geçmeli. orada da başarılı olursa futbol tarihinin en büyük forvetlerinden biri olabilir.
devamını gör...
adamı en az iki kişi tutmaya çalışıyor ama hareket halinde iken birden durup, çok başka bir yere çok hızlı bir şekilde kaçıp , kendisini tutmaya çalışanları bakkala yolluyor.

bu şaşırtmaca tekniği bana bruce lee'nin bir sözünü hatırlattı.

"benim bütün sırrım çok hızlı hareket ederken aniden durmaktı".
devamını gör...
az önce biten hertha berlin maçında 4 gol sallamış norveçli forvet. dortmund takımının attıı 20 golün 12'sine katkı yapmış. nazar değmesin diyoruz ve attığı, attırdığı gollerle bundesliga şampiyonu olmak istiyoruz dortmundseverler olarak.

bu arada efsaneyi hatırlayalım.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.