erol mütercimler

#siyaset  #özgürler 

bir komplo teorisyeni, bir stratejist, bir yazar, atatürk'ün biyografisi yazmışŸlığŸı vardır. emekli binbaşŸıdır. 1997 yılında ergenekon isminde bir derin devlet yapılanmasından söz etmişŸtir, daha sonra 2008'de ergenekoncu diye anılmışŸlığŸı da vardır. cemtv'de alternatif adında bir program hazırlamaktadır.
devamını gör...
çok sevgili hocam, türkiyede denizcilik üzerine uzmanlardan biridir. ergenekon davasında içeri alındığında çok şaşırmıştım; ancak çok kısa bir süre sonra gerçek anlaşılmış ve serbest bırakılmıştır. serbest bırakıldığındaki yüzündeki ifadeyi asla unutamıyorum; "bana bunu nasıl yaparsınız" der gibiydi. bakmayın tv'deki o farklı görüntüsüne; demokrat birisidir, vatanını, milletini, mukaddesatını sever. ayrıca çok delikanlı biridir ve asla kimseyi yarı yolda bırakmaz.
devamını gör...
habertürkteykenki piyasasını kaybeden sinekkaydı traşlı bir kel adamdır. gelibolu diye hacimli bir kitabı vardır. kendine özgü bir konuşma tarzı vardır ayrıca. çok yönlü bir insandır. denizciliği,fizikçiliği,teorisyenli,televizyonculuğuyla ispatlar bu iddiamızı.
devamını gör...
1954 yılında kars’ta doğdu, tüm öğrenim yaşamı istanbul’da geçti. i.ü. fen fakültesi fizik bölümü’nden mezun oldu.

deniz kuvvetleri’nde bir süre fizik öğretim üyeliği, beşiktaş deniz müzesi müdürlüğü yaptı ve bunun ardından avustralya’ya gitti. sbs devlet radyosunda programcılık yaptı, “çok kültürlülük” konusundaki doktora alan çalışmasını i. ü. uluslararası ilişkiler bölümü’nde tamamladı.

deniz tarihi çalışmalarıyla tanınan mütercimler, türkiye’ye dönüşünde çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı. trt radyosu ve çeşitli tv kanallarında programcı ve yönetici olarak çalıştı. belgeseller hazırladı. halen üç ayrı üniversitede yeditepe üniversitesi, istanbul ticaret üniversitesi, doğuş üniversitesi strateji ve devrim tarihi dersleri vermektedir.

åžu anda habertürk kanalında aynanın arkası adlı haber programı yapmaktadır.

bugüne kadar kısa radyo oyunları, çeşitli dergilerde yazıları ve belgesel senaryoları yanı sıra on dört kitaba imza atmıştır.

kitapları:

* yüksek stratejiden etki odaklı harekata geleceği yönetmek

* bu vatan böyle kurtuldu / onlar bizim için öldüler

* gelibolu 1915 korkak abdi'den coni türk'e

* komplo teorileri

* düşler ve entrikalar / demokrat parti dönemi türk

* kadınlar, gemiler, otomobiller

* satılık ada kıbrıs

* imparatorluğun çöküşüne denizden bakış

* 21. yüzyıl ve türkiye

* 21. yüzyıl ve türkiye - yüksek strateji

* ertugrul faciası ve 21.yüzyıla doğru türk - japon ilişkileri

* kurtuluş savaşıâ´na denizden gelen destek ve kuvayı milliye donanması

* sultan osman

* bilinmeyen yönleriyle kıbrıs barış harekatı

* destanlaşan gemiler - hamidiye, yavuz, nusrat, alemdar
devamını gör...
1954 doğumlu gazeteci, yazar, televizyoncu, akademisyen, her birşey. keldir, gözlüklüdür. kendisini, doksanların sonunda stv'de mim kemal öke ve avni özgürel ile birlikte yapmakta oldukları "tarih yargılanıyor" adlı programla tanımışımdır. şu aralar komplo teorileri adlı bir programla habertürk'te çıkıyor. önceden de tarih konulu programlarla tv'lerde boy göstermiştir. neyse.

kendisinden hazzetmemekle birlikte, 12. baskısını yapan "komplo teorileri" adlı kitabını geçenlerde, d&r raflarından alıp kamulaştırdım. parça parça yazılardan oluşuyor. daha önce programlarında söylediklerini, gazete ve dergilerde yazdıklarını derlemiş kitapta. yazılar kopuk kopuk, birindeki üslup diğeriyle tutmuyor. liberallere, muhafazakarlara, osmanlıya iyice döşenmiş. bol bol atatürkçü devrimciliğin ne güzel olduğunu filan yazmış. okudukça verdiğim paraya yanıyorum, bitse de kurtulsam diyorum. neyse.

yine bu kitapta dillendirdiği bir iddia ile bağlayacağım. diyor ki mütercim abi, atatürk'ün ve tek parti chp'sinin hiçbir asimilasyon politikası olmamış. nokta.


edit: "nokta" diyip bitirmişim, ama eklemem lazım. erol abiye göre, 2002 yılında türkiye, cumhuriyet tarihinin en parlak ekonomik dönemini yaşıyormuş.*
devamını gör...
inkılap tarihi dersini kendisinden aldığım hoca. sınavlarda tek soru sorar, 3 sayfa kadar statüko överseniz 80 almanız mümkündür ve evet din düşmanı fakat çok şık giyindiği de bir gerçektir. çok alakalı bilgiler verdim gibi.
devamını gör...
dün akşam bir tv programında "tsk dindar insanları hiçbir zaman dışlamamıştır." dedi. münferit olaylar olmuş.

doğru söylüyor.

tek parti dönemini ve darbeler/muhtıralar sonrasındaki 10'ar yıllık periyodları münferit ve istisnai kabul edersek adam haklı.
devamını gör...
konusurken karsisindaki muadil ine (beni iyi dinle cunki bu konuda dunyada benden baska otorite olan yok ve olamaz)diye bakislar atip mimikler yapan, ama soyledigi konularda kendi gorusune ters olan yerleri degistirerek yada olmadigini varsayan ukala, kendini bilimadami ve bir cok sifatlar la susleyen geri.
devamını gör...
asker kibrini sonuna kadar gösteren isim. subay ve kurmay subayların en büyük sorunu kendisi konuşurken dinlenmek ve dikkatin kendisine verilmesini ister. bu şahsı da öyle biri.
devamını gör...
adamcağız (bkz: haydar baş) 'ın kanalına kadar düşmüş. tabi ki bilgi ve fikir sahibi kişiler görüşlerini küçük büyük ayırt etmeksizin çeşitli mecralarda belirtmekten çekinmezler. ancak erol bey'in karşısında pişekar olarak (bkz: selim kotil) adında bir haydar baş müridi var ki akıllara zarar. erol bey nefes aldığı vakit, sazı selim kotil alıyor ve başlıyor saçmalamaya hülüminatiler, masonlar, rotuşiltler, barzani'nin musevi kökenleri, amerikalıların ortadoğu'ya yerleşeceğine dair bir sürü islamcı-nazi karışımı zırvalar. bu esnada erol mütercimler, donald trump'ın herzelerini dinlemek zorunda kalan (bkz: edwin aldrin) in yüz ifadesine bürünüyor ama o da biliyor ki kendi fikri bu ülkede tekrar neşvü nema bulana kadar bu yamyamlarla aynı havayı teneffüs etmek zorunda.
devamını gör...
fetö nün kandırdığı eski subay. şu sakallı şempanzenin fetöcü olduğu ortaya çıkmıştı.

adam halbuki o kadar da ipucu vermiş.

erol mütercim soruyor cemaat parti kurarsa destekler misiniz
cevap türkiye nin yararına olursa destekleriz.

devamını gör...
bayağı karanlık bir yanı olan ve çok şey bilen ilginç adam. arada kitapçılarda kitaplarına denk gelince göz gezdiriyorum. tuğla gibi boyutlarıyla gözümü korkutsada strateji ile alakalı kitabını alacağım gibi bir ara.
devamını gör...
çıktığı her programda konuyu atatürk’e getirmezse ölecek hastalığına yakalanmış isim. 100 sene evvel ki verilmiş bir savaşın örneklerini atatürk üzerinden zeytin dalı harekatına getirip nasıl bağlıyor hayret ediyorum.

bu arada atatürk kurtuluş savaşglgdlmdnd..
devamını gör...
giyim tarzi beni benden alan yazar. acayip ve on planda olmasi icin secilmis bi kravat bazen komik yelekler falan.. ne olur bi keten gomlek bi pantolon cik giy olsun bitsin. bu nedir ya..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar